bieg powstania warszawskiego

Wczoraj tj. w sobotę 28 lipca odbył się jeden z najpopularniejszych biegów w Warszawie – Bieg Powstania Warszawskiego. Tegoroczna, dwudziesta ósma edycja biegu przyciągnęła aż 12 tysięcy uczestników, którzy zmierzyli się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Biegacze biorąc udział w wydarzeniu oddali hołd Powstańcom Warszawskim, którzy 1 sierpnia 1944 roku stanęli do nierównej walki z okupantem niemieckim.

Bieg Powstania Warszawskiego: Trasa, Data, Godziny, Liczba uczestników

Bieg rozpoczął się wieczorem, o godzinie 20.30 (a więc w porze dnia, kiedy słońce już tak nie dokucza jak o wcześniejszych godzinach) na Torze Stegny na warszawskim Mokotowie. Trasa 28. Biegu Powstania Warszawskiego biegła m.in: ulicami Pory, Sikorskiego, Sobieskiego i Idzikowskiego. 12 tysiącom osób, które wzięły udział w biegu organizatorzy zapewnili pomoc medyczną, napoje, przekąski, kurtyny wodne na trasie biegu, a na każdego biegacza, który ukończył bieg czekał pamiątkowy medal.

Wszyscy uczestnicy podczas biegu na prawym ramieniu mieli założoną biało-czerwoną opaskę, wykonaną na wzór tych, które nosili Powstańcy Warszawscy w 1944 roku.

Organizatorem wydarzenia było Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA a sponsorem głównym Bank PKO BP.

Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy zdecydowali się wystąpić w Biegu Powstania Warszawskiego, niezależnie od czasu, jaki uzyskali na trasie. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych imprezach tego typu!

Opublikowano w kategorii: Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *