zabawka niemowlaka

Kiedy na świat przychodzi nowe dziecko, wszyscy chcą świętować to wydarzenie, przynosząc rodzicom pomocne akcesoria oraz zabawki dla dzieci. Dobrze jest jednak zastanowić się nad tym, co się kupi, nim da się ponieść radości i kupić pierwszego z brzegu misia. Zabawki dla niemowlaków muszą być odpowiednio przystosowane, by były dla nich bezpieczne. Dobrze jest również kupić coś, co przy okazji pomoże rodzicom w opiece nad maluchem. Dlatego też warto zapoznać się z wartościowymi zabawkami, by trafionym prezentem sprawić świeżo upieczonym rodzicom i ich pociesze przyjemność.

Co kupić niemowlakowi?

Prezenty dla niemowlaka to temat, który może stanowić spory problem, jeśli ktoś podchodzi do tego poważnie, a nie ma zbyt dużego doświadczenia z maluchami. Jednak nic straconego, zamieszczony poniżej, krótki spis pomysłów nie tylko pomoże wybrać jeden z przydatnych prezentów, ale może stać się również inspiracją do wymyślenia czegoś nowego. A sklepów, gdzie kupić będzie można wymarzone zabawki, jest pod dostatkiem!

Do wartych uwagi zabawek dla najmłodszych z pewnością należą:

  • Szumisie – to pluszowe zabawki, które w zależności od modelu różnią się wyglądem, kolorami oraz możliwościami. Ich głównym zadaniem jest wytwarzanie tak zwanego białego szumu, który pozwala w usypianiu maluchów. Interaktywny głośniczek umieszczony wraz z procesorkiem wewnątrz zabawki wytwarza dźwięki o określonej częstotliwości i w określonym czasie, a przyjemny materiał minky, z którego wykonane są zabawki, jest całkowicie bezpieczny dla noworodków i nie podrażnia ich skóry. Niektóre Szumisie posiadają nawet opcję elektronicznej niani z aplikacją do obsługi przez telefon;

 

  • Lalki szmaciane– to klasyczny, prosty prezent dla dziecka, który wolny jest od negatywnych wzorców, które przekazywać mogą niektóre zabawki. Szmaciane lalki wyglądają jak dzieci bądź zwierzątka, wykonywane są z bezpiecznych, miękkich materiałów, które są w pełni bezpieczne dla dzieci a ponadto można je w prosty sposób spersonalizować bądź naprawić. To dobre rozwiązanie na prezent dla rodziców, którzy cenią sobie dobre wychowanie i bezpieczeństwo. Tego typu zabawka zadowoli zarówno ich jak i dziecko;

 

  • Metkowiec sensoryczny– pod tą poważną nazwą kryje się niezwykle prosta i tania zabawka, która doskonale wpływa na rozwój dziecięcych zmysłów. Metkowce to kawałki materiału o wybranym kształcie, do których powszywano różnego rodzaju metki różniące się od siebie kolorem, materiałem, fakturą, grubością i długością. Dodatkowo wewnątrz materiału często umieszczona jest szeleszcząca folia, która dodatkowo stymuluje słuch dziecka. Dzięki korzystaniu z wielu zmysłów jednocześnie, maluch rozwija się równomiernie podczas dobrej, wciągającej zabawy.

Jak wybierać prezenty?

Jeśli nie przekonały Cię proponowane zabawki, zawsze możesz poszukać inspiracji na stronach internetowych sklepów z zabawkami. Często można tam znaleźć różnego rodzaju rankingi, zestawienia i promocje. Hulahop.pl oferuje tego typu zestawienia, a na dodatek pozwala na wystawianie ocen i komentowanie produktów w swoim sklepie, dzięki czemu można upewnić się, że polecane produkty naprawdę są warte zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *