samochody używane Warszawa

Znalezienie dobrego samochodu używanego może niekiedy przypominać poszukiwania igły w stogu siana. Czy kupienie modelu z drugiej ręki bez ryzyka jest możliwe?

Większość kierowców, którzy chcą zdecydować się na zakup samochodu, decyduje się na pojazdy używane. Głównym powodem jest koszt – za używane auto zapłacimy znacznie mniej niż za to prosto z salonu.

Jednak każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał samochodów używanych, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że wyszukanie tego w dobrym stanie technicznym i wizualnym nie jest takie proste, jak może się wydawać.

Nawet połowa aut z nierzetelnym opisem

Eksperci wskazują, że nawet połowa używanych samochodów wystawionych na sprzedaż jest w gorszej kondycji niż ta opisana w ogłoszeniach. Przekręcony licznik to tylko początek problemów – uszkodzone podzespoły czy nieudolne naprawy powypadkowe to o wiele większe zagrożenie, ponieważ wpływają na bezpieczeństwo jazdy.

Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo, auta na sprzedaż należy dokładnie sprawdzać pod kątem ich stanu technicznego. To, niestety, może powodować duże problemy u osób, które nie mają w tej dziedzinie zbyt dużego doświadczenia.

Używane jak nowe – prosto z salonu

Gdy chcemy ograniczyć ryzyko związane z kupnem używanego auta, warto przede wszystkim postawić na sprawdzonych sprzedających. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że używane auta na sprzedaż można znaleźć także w salonach dealerskich marek. To właśnie tam można kupić je bezpiecznie!

Salony oferują pojazdy dokładnie sprawdzone i przygotowane do sprzedaży – klient ma wgląd w wyniki badań technicznych i dodatkowo może otrzymać gwarancję na używany samochód wynoszącą pół roku albo rok. W sprzedaży znajdują się tylko samochody legalne, sprawdzone pod kątem prawnym.

Oczywiście, przy zakupie w salonie można skorzystać także z dodatkowych udogodnień, na przykład z łatwego finansowania przez kredyty samochodowe lub leasing, a także z atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych.

Z ofertami samochodów używanych jak nowe można zapoznać się na stronach salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *