Bieg Niepodległości

30 Bieg Niepodległości w Warszawie

Warszawa to naprawdę rozbiegane miasto! Dopiero co informowaliśmy Was na łamach naszego portalu informacyjnego o wynikach PZU Maratonu Warszawskiego, a już mamy dla naszych czytelników wieść o Biegu Niepodległości. W tym roku czeka nas już 30 edycja tego wydarzenia, która zbiegnie się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapisy do biegu rozpoczęły się 5 października, a według organizatorów pobiec ma nawet 20 tysięcy osób. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że w listopadzie będzie już bardzo chłodno, a w biegu Powstania Warszawskiego, który miał miejsce w sprzyjających warunkach w lipcu wzięło udział około 12 tysięcy osób. Jak widać bardzo dużo osób chce w ten sposób uczcić stulecie niepodległości.

Bieg Niepodległości 2018: Trasa, godziny startu

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą oczywiście koszulki do biegania, ulotki, przebieg trasy itp. Trasa Biegu Niepodległości będzie prowadzić m.in. Alejami Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i alejami Niepodległości. Bieg odbędzie się oczywiście w święto niepodległości, 11 listopada o godzinie 11:11. Zachęcamy wszystkich do sportowego spędzenia dnia niepodległości i uczczenia w ten sposób 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj swojej państwowości!

Opublikowano w kategorii: Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *