ziemia ogrodowa

Podstawą dla ogrodnictwa jest prawidłowe przygotowanie gruntu. Jeśli dopiero urządzamy swoją działkę, istnieje duże ryzyko że znajdująca się na niej gleba nie będzie stanowić optymalnych warunków dla rozwoju roślin. Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć, jest oczyszczenie jej z większych ciał stałych, jak gruz, cegłówki czy szkło. Następnie grunt musi zostać starannie przekopany, aby się napowietrzyć i spulchnić. Niestety, jeśli nie jest on dostatecznie żyzny, i tak nie zdołamy wyhodować na nim żadnych, bardziej wymagających kwiatów. Co należy w takim razie zrobić, aby uzyskać piękny i kolorowy ogród?

Profesjonalne produkty dla najlepszych efektów!

Jeśli gleba jest jałowa, należy ją odpowiednio użyźnić. Najlepiej sprawdzi się w tym celu ziemia ogrodowa, która jest wyjątkowo łatwa w aplikacji i posiada dość szeroki zakres zastosowań. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów tego typu, lecz znacznie różnią się one jakością, a przede wszystkim właściwościami. Jak wiadomo, różne rodzaje gruntu są lepiej przystosowane do konkretnych roślin, dlatego zanim dokonamy zakupu, szczególnie przy większych ilościach towaru, warto jest dobrze zastanowić się, jakie kwiaty, krzewy czy drzewka planujemy posadzić na swojej posesji.

Wyznaczniki, które koniecznie należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu, to:

  • Kwasowość (odczyn pH)
  • Zawartość poszczególnych minerałów (przede wszystkim azot, fosfor i wapń)
  • Typ (piaszczysta, gliniasta)
  • Obecność próchnicy i mikroorganizmów
  • Stopień napowietrzenia

Producenci zazwyczaj zamieszczają na etykiecie najpopularniejsze rośliny, które dobrze rozwijają się w danym rodzaju gleby, lecz dla wszelkiej pewności warto jest polegać także na własnej wiedzy ogrodniczej.

Jaka gleba dla początkujących?

Rzecz jasna, jeśli nie mamy konkretnych preferencji, dostępna jest również uniwersalna ziemia ogrodowa, która w zupełności wystarczy, aby rozpocząć swoją przygodę z tym hobby. Tak czy inaczej, niezależnie od tego, na jaki typ gleby się zdecydujemy, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać jakość, zaopatrując się w produkty od znanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów. Wysokiej jakości grunt z górnej półki to gwarancja tego, że nasze kwiaty będą prawidłowo się rozwijać i pięknie kwitnąć. Lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, ale upewnić się, że nabyta przez nas ziemia ogrodowa to produkt, który nas zadowoli. W każdym razie, nawet bardziej ekskluzywny towar nie powinien stanowić szczególnie dużego obciążenia finansowego. Warto pamiętać o tym, że towar zamawiany w hurtowych ilościach zazwyczaj wiąże się ze stosownymi zniżkami, które pomogą nam zaoszczędzić niemałe pieniądze – wystarczy dokładnie zapoznać się z ofertą danego sklepu i poznać szczegóły ewentualnych promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *