defilada wojskowa warszawa 2018

15 Sierpnia to szczególna data dla wszystkich Polaków. W tym bowiem czasie obchodzone jest w naszym kraju święto Wojska Polskiego ustanowione na cześć zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jak co roku z tej okazji ulicami Warszawy przejdzie tysiące żołnierzy i przejedzie mnóstwo pojazdów wojskowych w ramach defilady wojskowej.

Z artykułu dowiesz się m.in:

  • Którędy przebiegać będzie trasa defilady wojskowej w Warszawie w 2018 roku?
  • Jakie wojska wezmą udział w defiladzie wojskowej?
  • Gdzie wystartuje defilada warszawska?
  • Dlaczego w tym roku defilada wojskowa zorganizowana jest z takim rozmachem?

Defilada warszawska 2018 – trasa

W tym roku defilada odbędzie się w nieco innym miejscu niż w poprzednich latach. Widzowie będą mieli możliwość zobaczyć czołgi, pojazdy opancerzone, samoloty, helikoptery, żołnierzy różnych jednostek, a także grupy rekonstrukcyjne w okolicach Powiśla i Nowego miasta. Defilada przejedzie Wisłostradą, a nie jak w poprzednich latach Alejami Ujazdowskimi.

Gdzie rozpoczyna się defilada?

Start defilady zaplanowano na Nowym mieście, niedaleko Wisły. Serdecznie zapraszamy do Parku Fontann, w pobliżu którego mieć będzie miejsce start defilady wojskowej z okazji święta Wojska Polskiego.

W defiladzie wezmą udział też wojska państw sojuszniczych: Amerykanie, Brytyjczycy, Kanadyjczycy i nie tylko. Na imprezę zachęca się do przyjścia całe rodziny z dziećmi, dla których będzie to świetny sposób na spędzenie dnia wolnego od pracy!

Defilada z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości

Tegoroczna defilada wojskowa będzie tak huczna z powodu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, co miało miejsce w 1918 roku, gdy nasz kraj po zaborach odzyskał wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *