fryzjer

Nieprawdą jest, że tylko kobiety dbają o siebie, chcą dobrze wyglądać. Nie tylko kobiety mają problem z wyborem dobrego fryzjera. Ta kwestia dotyczy również mężczyzn. Każdy zadbany mężczyzna wie, że poszukiwanie odpowiedniego dla siebie zakładu fryzjerskiego obarczone jest pewnym ryzykiem. Jak zatem znaleźć dobrego fryzjera męskiego w centrum Warszawy?

Poszukiwanie fryzjera męskiego bywa niebezpieczne

To zadanie potrafi przyprawić nie tylko o ból głowy i doprowadzić Twój portfel do skurczenia się, ale również pozbawić Cię włosów — i to dosłownie. Jeżeli kiedykolwiek spotkałeś się z koniecznością poszukiwania zakładu fryzjerskiego dla mężczyzn, z powodu, że Twój fryzjer właśnie wziął długi urlop, obłożnie zachorował lub nie ma wolnego terminu przez dobry miesiąc, to wiedz, że nie będzie łatwo. Na swojej drodze możesz napotkać te same elementy, nożyczki, maszynki, fotele i lustra, a jeżeli masz bujny zarost, to i brzytwę. Nie trzeba Ci chyba tłumaczyć, że poddanie się strzyżeniu nowo poznanej osobie, która teoretycznie powinna być fachowcem w swojej dziedzinie, jest czymś stresującym. Co dopiero, kiedy zasiądziesz pierwszy raz na fotelu, poprosisz o ogolenie i przystrzyżenie brody? Na to, w jaki sposób trafić do dobrego zakładu fryzjerskiego, nie ma niestety sprawdzonej metody. Jedno jest pewne, siadając u kogoś pierwszy raz do strzyżenia, staraj się mieć swoje zdanie i nie przystawaj na wszystko. Musisz potrafić powiedzieć stop w odpowiednim momencie. To bardzo trudne, bo włosów, nie da się już przykleić, gdy zostaną ścięte. Jak zatem wybrać dobry zakład fryzjerski dla mężczyzn? Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie strony internetowej zakładu i zdjęć osób, które skorzystały z usługi. Poczytaj opinie na Facebooku oraz w innych miejscach. W ten sposób jesteś w stanie ocenić precyzję wykonania. Fryzjera możesz wziąć również z polecenia, ale w tym przypadku może okazać się, że Twój znajomy ma zupełnie inne pojęcie na temat standardów w tej materii. Niestety, prawda jest też taka, że ostatecznie, jeżeli coś pójdzie nie tak i nie spodoba Ci się fryzura, musisz liczyć się z radykalnym cięciem. Oby tak nie było.

Co powinno cechować dobry zakład fryzjerski dla panów?

Każdy z klientów ma inne wyznaczniki, które sprawiają, że zakład fryzjerski jest odpowiednim miejscem na skorzystanie z usługi. Większość tych cech jest podobna lub zbliżona. Są rzeczy, których nie jesteś w stanie sprawdzić bez wizyty. Część z nich znajdziesz od razu w internecie. Oto cechy, które sprawiają, że warto odwiedzać dany zakład.

  • Niemalże idealna opinia — to właśnie opinia buduje zaufanie, to opinia pomaga w dokonaniu wyboru. Wejdź na stronę internetową salonu lub któryś portal społecznościowy i zobacz, jaka jest ocena klientów, co piszą o salonie i jak salon reaguje na negatywne komentarze. Jeżeli są sytuacje, w których klient jest niezadowolony i ma ku temu podstawę, to czy salon chce mu pomóc i naprawić swój błąd?
  • Precyzja cięcia — zazwyczaj salony fryzjerskie, które posiadają dobry zespół i prawdziwy fach w ręku, publikują swoje wykonania, oczywiście, jeżeli klient się na to zgodzi. To dla Ciebie podstawa do oceny, czy salon ma się, czego wstydzić, czy też ma się, czym chwalić.
  • Strzyżenie zgodne z trendami — tak samo, jak po zdjęciach możesz ocenić, czy fryzjerzy w zakładzie potrafią precyzyjnie ciąć włosy i golić brody oraz je modelować, tak samo jesteś w stanie zobaczyć, czy w danym zakładzie robi się modne fryzury, fryzury unikatowe i niepowtarzalne.
  • Higiena i czystość to podstawa — jeżeli korzystasz z usług kosmetyczki, to wiesz, że narzędzia, którymi wykonuje ona swoje usługi powinny być czyszczone i dezynfekowane dla każdego klienta każdorazowo, a elementy wymienne zmieniane. Tak samo jest u dobrego fryzjera. Dobry barber korzysta z wymiennych ostrzy w brzytwie i zmienia je przy Tobie, a pozostałą część brzytwy przemywa środkiem dezynfekującym. Nigdy nie wiadomo, kto siedział wcześniej na fotelu i jak wyglądało golenie. Maszynka do strzyżenia jak i nożyce, również powinny być czyste. To tyczy się w zasadzie całego stanowiska pracy i lokalu. Trudno jest się zrelaksować na fotelu, gdy nie masz świadomości, czy żyletka jest nowa.
  • Zaangażowanie — dobry zakład fryzjerski pomoże Ci wybrać fryzurę, która będzie do Ciebie pasowała. Często możesz usłyszeć w salonie, że na fotelu obok, ktoś domaga się takiej i takiej fryzury. Ostatecznie fryzjer nic nie mówi i klient na końcu jest niezadowolony ze swojej wizji. Ważne jest, aby fryzjer był zaangażowany w swoją pracę. Nie może ona polegać wyłącznie na słynnym pytaniu: „To jak tniemy?”.
  • Kompleksowość usług — to czynnik, na który zwrócisz uwagę, pod warunkiem, że masz zarost lub siwe włosy. Szukanie fryzjera jest mniej problematyczne, gdy musisz tylko obciąć włosy i je wymodelować. Co jednak, gdy chcesz zrobić coś z zarostem lub się odmłodzić? Dlatego warto korzystać z salonów z kompleksowym zakresem usług.

Jak widzisz, wybór odpowiedniego salonu fryzjerskiego nie należy do najłatwiejszych. Nawet, jeśli wyżej przytoczone wytyczne są Ci znane. Czasami o zwróceniu uwagi na niektóre rzeczy możesz zwyczajnie zapomnieć. Najważniejsze jest to, abyś był zadowolony z usługi i dobrze wyglądał. Niewątpliwie, zadowolenie i profesjonalną obsługę znajdziesz w salonie fryzjerskim 1909 w Warszawie, którego ofertę znajdziesz na stronie www.1909fryzjerzy.pl. Strzyżenie męskie, odsiwianie włosów męskich czy strzyżenie brody nie mają przed stylistami z 1909 tajemnic. Korzystając z ich usług będziesz zadowolony z precyzyjnego cięcia oraz modnych i prostych w codziennej stylizacji fryzur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *