fotelik

Udana podróż samochodem ściśle wiąże się z bezpieczeństwem podczas jazdy, dlatego rodzice swych małych pociech nie kupują pierwszego lepszego fotelika, ale dogłębnie analizują jaki wybrać.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików samochodowych, które różnią się pod względem zabezpieczeń, sposobu montażu oraz przyjmowaną masą wagową i wzrostem dziecka. Fotelik samochodowy należy tak dopasować, by dziecko mieściło się w przedziale wagowym danego fotelika oraz by wygodnie siedziało w siedzisku fotelika oraz, by odpowiadało wzrostowi dziecka.

Foteliki samochodowe można podzielić według grupy wagowej: Grupa 0 – do 13 kg, grupa 1 – od 9 kg -18 kg, grupa 2-3 – od 15 kg-36 kg. Niektóre z oferowanych fotelików mieszczą w sobie dwa przedziały grup na przykład od 0-18 kg lub od 0-36 miesięcy.

Fotelik Cybex Sirona S to fotelik niemieckiego producenta, który stawia na maksymalne bezpieczeństwo. Posiada on inteligentne rozwiązania jak i jednocześnie dba o bezpieczeństwa dziecka wewnątrz fotelika. Jest to jeden z nielicznych fotelików samochodowych, który jest fotelikiem obrotowym.

Gdy dziecko się nudzi, jadąc ciągle w jednej pozycji, w czasie postoju można przekręcić fotelik bokiem do kierunku jazdy. Nawet gdy podczas podróży planowany jest dłuższy postój, można bez trudu karmić dziecko w foteliku, wystarczy właśnie odwrócić fotelik na bok, w kierunku drzwi i gotowe.

Obsługa fotelika Cybex Sirona S jest niezwykle łatwa, dzięki odchylanym na bok pasom bezpieczeństwa, które zaczepiane są przy pomocy paneli bocznych, dzięki czemu pasy bezpieczeństwa się nie plączą. Cybex Sirona S i-Size wyposażony jest w kompleksową boczną ochronę, zapewnia dziecku ochronę w każdej chwili. Fotelik Sirona jest wygodny i komfortowy, dzięki stabilnej bazie fotelik można ustawić prawie w leżącej pozycji. Wraz z rosnącym dzieckiem można wciąż zmieniać kąt nachylenia siedziska. Ocena fotelika w wszechstronnym teście to 4/5, posiada także rygorystyczną normę i-Size.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *