upały w Warszawie

W najbliższych dniach w Stolicy naszego Kraju, Warszawie spotkamy się z falą upałów. Oznacza to, że osoby szczególnie wrażliwe na wysokie temperatury, a więc starsi i chorzy na serce, powinni zachować szczególną ostrożność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed falą upałów, która ma nawiedzić Warszawę w najbliższych dniach. Temperatura w cieniu ma dojść nawet do 31 stopnia Celsjusza!

Upały w Warszawie – na co uważać?

Czas upałów jest szczególnie uciążliwy dla ludzi starszych, dlatego zaleca się, aby uważali oni przed wyjściem z domu. Warto zabierać ze sobą nakrycie głowy i butelkę wody, która ugasi pragnienie. Należy też uważać na zwierzęta – w tym czas w szczególności nie pozostawiać ich samych w rozgrzanych autach! Dobrze będzie też zostawić bezpańskim kotom miseczkę z wodą, którą będą mogły napić się w okresie suszy.

Na ulicach i deptakach miasta rozstawiono kurtyny wodne, które pozwalają mieszkańcom choć trochę się ochłodzić. Warto korzystać z tej możliwości. Jak więc zachować się podczas fali upałów? Oto lista do zapamiętania:

Zasady podstępowania w upały:

  • Pamiętaj o nakryciu głowy,
  • Jeśli masz problemy z sercem, szczególnie uważaj w tych dniach na swój stan zdrowia,
  • Jeśli masz w swoim otoczeniu starszą osobę (np. sąsiada) wyręcz ją w codziennych obowiązkach takich jak np. zakupy,
  • Pij dużo wody, wychodząc zabieraj butelkę ze sobą,
  • Zostaw nieco wody dla psa i kota.

Od 3 sierpnia pogoda ma nieco ulec zmianie, a temperatury nieco opaść.

Zobacz również: REKORDOWE UPAŁY W WARSZAWIE – 36 STOPNI!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *