centrum handlowe

Gdzie na zakupy w Warszawie? Lista centrów handlowych

Warszawa to niewątpliwie miejsce na mapie Polski, w którym znajdziemy bardzo dużą liczbę wszelkiego rodzaju sklepów, bazarów, hal targowych czy galerii handlowych. Te ostatnie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Stolicy. Wszystko za sprawą tego, że poza standardowymi zakupami, Warszawiacy po prostu w galeriach i centrach handlowych spędzają czas. Wspólnie chodzą do kin, do restauracji, na siłownie i innego rodzaju atrakcje, które oferują im warszawskie galerie handlowe. Jakie galerie w Warszawie są zaś najpopularniejsze? Które warto odwiedzić, by zrobić weekendowe zakupy? Przedstawiamy listę top 5 centrów handlowych w Warszawie.

Złote Tarasy

Nasz ranking otwiera oczywiście centrum handlowe, które od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc, na handlowej mapie Warszawy. Mowa oczywiście o Złotych Tarasach, które przyciągają każdego dnia dziesiątki tysięcy kupujących. Zlokalizowana jest w samym sercu Warszawy, tuż przy Pałacu Kultury, w pobliżu dworca centralnego i dworca śródmieście. Centrum handlowe Złote Tarasy wyróżnia się ciekawą architekturą, wiele osób chwali sposób, w jaki zbudowana została ta galeria.

Galeria Mokotów

W pobliżu słynnego już Mordoru na Domaniewskiej, czyli miejsca, gdzie grupuje się duża część warszawskiego biznesu i mieści się cała masa biurowców, znajdziemy również Galerię Mokotów, czyli popularny GalMok. Jest to jedno z większych warszawskich centr handlowych, chętnie odwiedzane nie tylko przez pracowników biurowych ale także przez zwykłych mieszkańców Mokotowa, którzy znajdą w galerii siłownię, część gastronomiczną i wiele różnego rodzaju sklepów. W galerii jest tez obszerny parking, dzięki któremu nawet w takie dni jak sobota bądź pracująca niedziela nie powinniśmy mieć problemy z zaparkowaniem swojego samochodu.

Arkadia

Arkadia to centrum handlowe usytuowane niedaleko ronda Radosława, w pobliżu stacji metra Dworzec Gdański. Znajdziemy tam m.in. kino Cinema City czy liczne restauracje. Centrum handlowe Arkadia to miejsce, do którego bardzo chętnie udają się mieszkańcy północnych dzielnic Warszawy jak Bielan, Żoliborza czy Bemowa. Na placu przed galerią znajdziemy ciekawą fontannę i spory plac, na którym często przesiaduje warszawska młodzież.

Galeria Północna

Galeria Północna, jak sama się chwali jest galerią czwartek generacji łączącą w sobie rozrywkę i zakupy. Zajmuje powierzchnię ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych i posiada na tym terenie ponad 200 sklepów. Z racji tego, że Galeria Północna mieści się na Tarchominie najchętniej odwiedzają ją mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy. Miejsce to od jakiegoś czasu oznacza się silnie na mapie miasta.

Bluecity

Ostatnia z galerii, którą dziś opiszemy to Bluecity, które zlokalizowane jest tuż obok dworca Zachodniego w Warszawie. Jest to bardzo ciekawie zaprojektowane miejsce. Posiada kilka kondygnacji, do których prowadzą ruchome schody usytuowane wokół centralnej części galerii. Znajdziemy tam też tryskającą wodą fontannę, która szczególnie dużo frajdy sprawia dzieciom. Liczne sklepy, punktu restauracyjne itd. sprawiają, że galeria ta cieszy się od lat popularnością Warszawiaków, mimo, że znajduje się stosunkowo daleko od centrum miasta.

Powyższy ranking galerii handlowych w Warszawie jest tylko subiektywnym spisem miejsc na warszawskiej mapie handlowej. Na pewno każdy z Was posiada swoje ulubione miejsca, do których chętnie zagląda z całą rodziną. Pozostaje nam tylko życzyć miłych i udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *