ceny-taksówek-w-warszawie

Przejazdy taksówką w Warszawie wcale nie są bardzo drogie. Jak zobaczyć, ile będzie kosztował nas dojazd taxi z jednego miejsca na drugie w stolicy? To naprawdę bardzo proste i można zrobić to nawet bez dzwonienia do korporacji!

W Warszawie działa wiele korporacji taksówkarskich, które pobierają od swoich klientów opłaty w różnych wysokościach. Jeśli chcemy zapłacić za przejazdy jak najmniej, warto zapoznać się z różnymi ofertami.

Aktualnie ceny za jeden kilometr jazdy taksówką w Warszawie wahają się od około 1,80 złotych do 2,40 złotych. Na cenę składa się nie tylko marża kierowcy, ale również szereg innych opłat między innymi prowizje, paliwo, opłaty do ZUS, podatek, ubezpieczenie.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, ile wyniesie koszt kursu z jednego miejsca do drugiego, powinniśmy przede wszystkim określić dystans. Ten zależny jest od obranej trasy, dlatego opłaty mogą różnić się pomiędzy sobą nawet na tej samej trasie.

Aby łatwiej obliczyć koszty dojazdu, warto sprawdzić, czy korporacja nie pozwala na zrobienie tego samodzielnie przez internet – na stronach WWW albo przez aplikację. Wpisujemy adres, z którego taksówkarz ma nas odebrać, a następnie ten, pod który chcemy dojechać. Wybieramy też rodzaj taryfy – dzienną albo nocną, a także określamy dodatkowe parametry, które wpływają na cenę. Potem możemy od razu dowiedzieć się, ile orientacyjnie wyniesie nasz kurs.

Jeśli chodzi o taxi Warszawa ceny za średni kurs to zwykle od 25 do 40 złotych. Warto pamiętać o tym, że więcej zapłacimy wtedy, gdy wybierzemy auto kombi czy samochód z fotelikiem dziecięcym.

Za kurs możemy zapłacić gotówką, ale wiele taksówek wyposażonych jest również w terminale do płatności kartami. Niektóre z nich pozwalają też na rozliczanie się bezgotówkowo z użyciem wspomnianych już aplikacji mobilnych. Opłata jest wtedy pobierana z karty płatniczej zapisanej w aplikacji.

Zatem jeśli nie chcemy, aby zaskoczyła nas wysoka cena za przejazd taksówką, możemy również sprawdzić ją on-line albo możemy zadzwonić do korporacji, gdzie też otrzymamy orientacyjną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *