parking Warszawa

Parkowanie w centrum Warszawy często kojarzy się ze sporym wydatkiem. W rzeczywistości za postój wcale nie musimy płacić fortuny!

Wiele parkingów w centrach miast ma spore ceny. Wynika to przede wszystkim z małej liczby dostępnych miejsc parkingowych, a także z dużego zainteresowania zmotoryzowanych, którzy chcą zaparkować jak najbliżej pracy, centrum handlowego czy wartych zobaczenia atrakcji turystycznych.

Podobna sytuacja dotyczy także Warszawy, gdzie zaparkowanie w centrum może być dużym problemem. Warto jednak wskazać, że w Śródmieściu do dyspozycji mamy kilkanaście tysięcy miejsc postojowych, w tym także takich, które kosztują naprawdę niewiele.

Gdzie szukać taniego parkingu w centrum Warszawy?

Generalnie, za parkingi w centrum Warszawy musimy zapłacić od około 2 złotych za godzinę do nawet 15 złotych za taki czas postoju. Średnio, cena za godzinę parkowania wynosi od 6 do 8 złotych.

Najwięcej zapłacimy za pozostawienie samochodu na parkingach znajdujących się przy wyższej klasy hotelach – tam ceny wynoszą od około 10 złotych w górę za jedną godzinę. Gdy nie chcemy ponosić tak wysokich kosztów, powinniśmy przede wszystkim skupić się na parkingach znajdujących się przy centrach handlowych oraz przy węzłach przesiadkowych, gdzie ceny oscylują wokół 2-6 złotych za godzinę.

Często jedna zdarza się, że centa handlowe i węzły przesiadkowe nie są zlokalizowane dogodnie, czyli wymagają dodatkowego dojazdu do centrum tramwajem, metrem lub autobusem. Wtedy warto sprawdzić parkingi w centrum Warszawy położone jeszcze bliżej, a przy tym kuszące niskimi cenami.

Parking w budynku CEDET – parkowanie już od 4 złotych za godzinę!

Doskonałym wyborem dla osób, które interesują parkingi w centrum Warszawy niewymagające dodatkowych dojazdów komunikacją miejską, będzie nowy parking podziemny znajdujący się w budynku CEDET – z wjazdem od ulicy Kruczej.

Za pozostawienie samochodu na parkingu CEDET w Warszawie zapłacimy 4 złote za godzinę w soboty i niedziele oraz 6 złotych za godzinę od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *