Święto Wisły

Już za dwa dni, w sobotę 8 września obchodzić będziemy Święto Wisły, dzień w którym wszyscy wspólnie cieszymy się z dóbr jakie daje nam największa w Polsce rzeka. Jako, że rzeka Wisła przepływa również przez Warszawę, dla wszystkich mieszkańców naszego miasta jest to ważny dzień – wszak rzeka ta na co dzień, a latem szczególnie daje nam wszystkim dużo radości, a bulwary nad Wisłą cieszą się wśród Warszawiaków bardzo dużą popularnością (szczególnie od kiedy picie piwa nad Wisłą w Warszawie stało się legalne, o czym pisaliśmy jakiś czas temu na łamach wiesci.waw.pl).

Święto Wisły w Warszawie w 2018 roku

Na warszawskich bulwarach, które z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze ludzi, szczególnie po ich remoncie, odbędą się główne uroczystości dnia Wisły. Widzowie będą mogli zobaczyć ciekawe animacje na temat Wisły, a także przepływ łodzi przez rzekę. Odbędzie się również event pod tytułem „Przejdziem Wisłę…” nawiązujący oczywiście do słów naszego hymnu narodowego. W jego trakcie specjalnie przygotowujący się do tego zawodnicy będą próbować przejść przez Wisłę na taśmie. Czy im się to uda? Zobaczymy i trzymamy kciuki!

Tegoroczne Święto Wisły świetnie wpisuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy na to wydarzenie, na którym z pewnością pojawimy się i my – redakcja portalu informacyjnego Wieści z Warszawy. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *