Jak szybko kupować bilety ZTM w Warszawie?

Jak szybko kupować bilety ZTM w Warszawie?

27 czerwca 2018 0 przez Redakcja

Zakupienie biletu komunikacji miejskiej w Warszawie jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kiedyś – to wszystko za sprawą jednej z nowości, a mianowicie możliwości kupna biletów przez smartfona. Jak to zrobić?

Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na umożliwienie zakupu biletów komunikacji miejskiej przez smartfona. W tym celu nie musimy mieć przy sobie portfela z pieniędzmi, nie musimy stać w kolejkach i nie musimy denerwować się, że nie zdążymy z zakupem – wystarczy tylko mieć pod ręką swój telefon z dostępem do internetu.

Aktualnie za bilety w Warszawie ZTM możemy zapłacić z wykorzystaniem paru aplikacji – jedną z nich jest mPay, która ma także szereg innych zastosowań. Dzięki niej możemy między innymi kupować doładowania na telefon, wykonywać przelewy do innych użytkowników, płacić za parkowanie czy też za rachunki. Płatności mobilne mPay są obecnie dostępne w kilkudziesięciu polskich miastach, pozwalając na wygodny zakup biletów komunikacji miejskiej w formie elektronicznej. W ten sposób zakupimy też bilety w Warszawie ZTM – https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-ztm-warszawa/

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji – jest ona dostępna na systemy Android, iOS oraz Windows Phone. Po instalacji przechodzimy od następnego kroku, czyli do założenia konta użytkownika. W tym celu podajemy wymagane dane, a potem wybieramy formę płatności. W mPay możemy zapłacić z użyciem swojej karty albo elektroniczną portmonetką, którą doładowujemy przelewem – nie musimy więc podpinać karty płatniczej. Portmonetkę możemy cyklicznie doładowywać wybranymi przez siebie kwotami.

Dokonujemy zakupu biletu bezpośrednio w pojeździe. W tym celu wybieramy na aplikacji odpowiadające nam miasto oraz rodzaj biletu, a następnie określamy zniżkę, jeśli możemy z niej skorzystać. Transakcja jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN – w trakcie zapłaty musimy mieć dostęp do internetu. Potem bilet zapisywany jest na naszym smartfonie, w aplikacji. Jeśli dojdzie do kontroli, pokazujemy go kontrolerowi – nie musimy mieć już wtedy dostępu do internetu.

Artykuł sponsorowany