trampki

Jak manifestować swój styl inaczej niż pokazują ci to influenserzy na insta? A może skorzystać z ich złotych rad? Nie trzeba się szczególnie starać, wystarczy w odpowiedni sposób wykorzystać jeden z typów obuwia, a konkretnie trampki to zawsze dobry, jeśli nie najlepszy element podkreślenia stylu.

Czym są osławione trampki?

Trampki są po prostu tekstylnym obuwiem sportowym, sznurowanym, wykonanym na gumowej podeszwie. Dlaczego więc zyskały tak na popularności? Ważnym krokiem, który sprawił, że produkcja trampek stała się masowa była decyzja o zakupie tego obuwia na potrzeby amerykańskiej armii, a było to na przełomie lat 40. i 50. Był to okres, kiedy amerykańska armia wsławiła się nie tylko udziałem w II Wojnie Światowej, ale także znaczącym wkładem w Wojnę Koreańską. I mimo, iż trampki męskie tak głęboko wpisały się w dość instytucjonalne przedsięwzięcia, jak treningi armii, wkrótce stały się elementem rozpoznawczym buntu pokoleniowego.

Trampki oznaczały niezgodę na zastany ład, a kiedy jeszcze w latach siedemdziesiątych zaczęły na koncertach pojawiać się w nich gwiazdy rocka, ich popularność wśród zbuntowanej młodzieży wzrosła. I to wystarczyło, by trampki stały się kultowe, a ich zastosowanie odeszło na drugi plan. Co szczególnie ciekawe trampki niedługo później znikają w ogóle z rynku. Zastępuje je obuwie lat 80. wymyślne, jeszcze wygodniejsze, bo podeszwę stanowi nie tylko guma, ale i dodatki w postaci wymyślnych wkładek. W latach 80. próżno szukać trampek z prawdziwego zdarzenia. Dopiero lata 90. sprawiają, że trampki wracają do łask.

Trampki w dzisiejszych stylizacjach

Garnitur zupełnie klasyczny, do tego biała koszula – może być ze spinkami, krawat lub mucha i trampki męskie – co to za styl? Otóż użycie trampek w eleganckiej stylizacji początkowo miało oznaczać i oznaczało, że ktoś się przebrał. Informatyk na ważne spotkanie w firmie, gdzie panuje ostry dress code, wypożyczył garnitur, ale zapomniał o butach, a swoich eleganckich nie ma. Ubrał więc najczystsze, z noszonych przez siebie trampek. Czarne, za kostkę i w miarę czyste, bo najmniej wygodne. I tak właśnie można zdefiniować pozycję trampek we współczesnej modzie. Niemodne są stylizacje „na sportowo”, gdzie trampki stanowią integralną część ubioru. Bardziej liczy się i lepiej wygląda ich zastosowanie jako swego rodzaju przełamania, radości z mody…zabawy.

Podstawowe typy męskich trampek to:

  • Trampki wysokie
  • Trampki niskie
  • Trampki skejtowe (czyli również trampki niskie, ale o bardzo specyficznym kroju)

Tak polecamy używać trampek – jako zabawy. W końcu ich walory zdrowotne są znikome, nie zawsze są wygodne i ładne, ale zawsze „wrzucone” w nietuzinkową stylizację robią wrażenie i o to chodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *