wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka uchwalona!

Warszawscy radni uchwalili wyprawkę dla noworodków urodzonych w Warszawie w wysokości 550 zł. Uchwała o wyprawce dla noworodka została przegłosowana na posiedzeniu Rady Miasta Warszawy 27 września 2018 roku. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich Warszawiaków oczekujących dziecka. Przyszli rodzice dostaną od miasta dodatkowe wsparcie. Komu przyznana zostanie wyprawka? Jakie warunki należy spełniać i co zawierać będzie wyprawka o wartości 550 zł? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Wsparcie dla warszawskich rodzin oczekujących dzieci

Wyprawka dla noworodków przeznaczona jest dla rodzin, które płacą podatki w Stolicy. Ma to być jednocześnie formą zachęcenia mieszkańców do płacenia podatków w Warszawie. Wiele osób, które tu mieszkają to osoby przyjezdne (o czym pisaliśmy w artykule o migracjach w Warszawie), które nie rozliczają się ze swojego PITu w Warszawie. Miastu oczywiście zależy na tym, aby ten stan rzeczy poprawić. Jednak to nie jedyny warunek, aby otrzymać wyprawkę dla swojego nowo narodzonego dziecka w Warszawie.

Drugim warunkiem jest złożenie odpowiedniego oświadczenia, które oznacza, że rodzice wyrażają wolę otrzymania wyprawki. Będzie trzeba złożyć takie oświadczenie najdalej miesiąc po urodzeniu dziecka. Ma to z zasady wyeliminować te rodziny, które z racji np. wysokości swoich zarobków nie potrzebują dodatkowej pomocy materialnej. Dlatego też, jeśli nie potrzebujemy wyprawki wystarczy nie wypełniać odpowiednich formularzy. Nie mniej, ich wypełnienie ma być z zasady proste i szybkie, tak aby każdy chętny mógł sobie z tym poradzić i otrzymać upragnione wsparcie dla nowo upieczonych rodziców.

Co będzie zawierać wyprawka dla noworodka?

Wyprawka dla dziecka urodzonego w Warszawie składać się będzie z kosmetyków, ubranek, kocyków i innych elementów, które wszystkim rodzicom przydadzą się w pierwszych dniach życia ich dziecka. Wsparcie dla rodzin w postaci wyprawki o wartości 550 zł będzie obowiązywało w naszym mieście od 1 kwietnia przyszłego roku. Zachęcamy serdecznie wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości otrzymania dodatkowego świadczenia z okazji narodzin dziecka. Kiedy dziecka przychodzi na świat, każda złotówka się przyda jak również każde wsparcie. Warto więc z niego skorzystać!

Przeczytaj również o wzroście liczby urodzeń w Warszawie w ubiegłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *