szkoly jezykowe

Najczęściej na podobny stopień angielskiego zapisują się osoby dorosłe, które wcześniej nie miały większej styczności z tym językiem albo wcale nie miały okazji go poznać. Nie jest to absolutnie nic wstydliwego ani nietypowego, ponieważ za czasów starszych pokoleń nie istniało tak wiele możliwości jak dzisiaj. Zatem nie należy się poddawać ani rezygnować z własnych marzeń, ponieważ wystarczy zapisać się na kurs dla początkujących, o których powiemy więcej już dzisiaj. Na pewno przekonamy Cię do nauki angielskiego, która wcale nie musi być trudna, a tym bardziej nudna.

Indywidualnie albo grupowo

To pierwsza cecha kursów szkoły angielskiego Speak Up, którą znajdziecie praktycznie w całej Polsce, co już stanowi spore udogodnienie, a zwłaszcza dla dorosłych, którzy muszą pogodzić dodatkową naukę z innymi obowiązkami. Właśnie tutaj masz możliwość samodzielnego wyboru, co do sposobu odbywania się zajęć. Jest to uzależnione wyłącznie od Twoich własnych preferencji, gdzie możesz stwierdzić czy będziesz czuć się bardziej komfortowo będąc sam na sam z lektorem, a może jednak w gronie osób, które podobnie jak Ty dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim.

Dwuosobowe spotkania są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które są bardzo nieśmiałe i wstydzą się lekko swojego braku umiejętności lingwistycznych. Wówczas muszą przełamać swoją barierę komunikacyjną i najpierw próbować swoich sił z doświadczonym lektorem, który naprowadzi je na odpowiedni kierunek. Zmniejsza się stres, a wszelkie wątpliwości mogą być wyjaśniane na bieżąco i powtarzane po raz kolejny bez świadomości o opóźnianiu całej grupy. Jest to jak najbardziej kwestia indywidualna, aczkolwiek możemy zagwarantować, że lektorzy zrobią co w ich mocy, aby przekonać takich uczestników do rozmów z innymi.

Natomiast grupowa nauka angielskiego przynosi znaczne rezultaty dla osób, które są bardzo kontaktowe i odważnie starają się rozmawiać z innymi. To także świetna okazja, by poznać innych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a przy tym nie czuć się samotnie wiedząc, że istnieją także inne osoby bez znajomości języków obcych. W trakcie zajęć nie trzeba jednak martwić o rozproszoną uwagę prowadzącego, ponieważ grupy są kilkuosobowe, a lektor ma obowiązek kontrolować postępy oraz ewentualne błędy swoich kursantów. Wszystko zatem ma swoje plusy, aczkolwiek ostateczną decyzję i tak podejmiesz samodzielnie.

Elastyczność

Możemy ją rozumieć dwojako, ponieważ zajęcia odbywają się zgodnie z Waszym wolnym czasem, by nie kolidować z pozostałymi obowiązkami, a także zapewniają możliwość ćwiczenia umiejętności, które Cię interesują i wydają się być Ci potrzebne. Szkoły językowe powinny zapewnić osobom dorosłym jak największą swobodę, ponieważ jest to zrozumiałe, że nie mogą oni całego wolnego czasu poświęcić na naukę angielskiego. W tym celu przeprowadzane zajęcia są ustalane z myślą o wszystkich uczestnikach kursu albo tylko o Tobie, gdzie ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu. Nic nie powinno Cię ograniczać, a także nie powinieneś rezygnować z chwili odpoczynku albo innych czynności, które musisz wykonać. Zatem taka elastyczność jest bardzo ceniona i przydatna, zwłaszcza jeśli chodzi o kursy dla dorosłych.

Natomiast swobodne decydowanie o tematyce jest w pewien sposób ograniczone przy zajęciach dla początkujących. W ich trakcie powinieneś przede wszystkim zapoznać się z podstawowym słownictwem, zwrotami i formułkami, które niezbędne są podczas codziennych i rutynowych sytuacji. Podobnie może zauważyć to w części gramatycznej, gdzie zostajesz zapoznany ze standardowymi czasami i zasadami ich użytkowania, by móc spokojnie i bez trudu porozumiewać się z innymi. Jednak zawsze mogą zostać poruszane motywy ponadobowiązkowe, które Cię zwyczajnie interesują lub przydadzą się w sferze zawodowej. Właśnie dlatego lektorzy zezwalają na pewną elastyczność, co do tematyki prowadzonych zajęć, ponieważ zdają sobie sprawę, że nauka ta jest kierowana głównie dla kursantów.

Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a wystarczy skontaktować się z najbliższą placówką Speak Up i dowiedzieć się w jaki sposób można zapisać się na kurs dla początkujących. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, a opanowanie głównych zasad angielskiego pokieruje Cię jeszcze dalej!

Opublikowano w kategorii: Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *