Praga Warszawa

Wkrótce postaną nowe mieszkania dla Warszawiaków w dzielnicy Praga. W połowie przyszłego roku do budynku, który powstaje przy ulicy Łomżyńskiej 20 wprowadzić się będą mogli nowi mieszkańcy. Wszystko to za sprawą Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, który z jednej strony na tchnąć nowe życie w miejskie uliczki, które od jakiegoś czasu można było uznać za zaniedbane, a z drugiej dać szanse na posiadanie własnego M mieszkańcom miasta, których nie stać na kredyt ale jednocześnie są zbyt bogaci aby otrzymać mieszkanie komunalne.

Program rewitalizacyjny da szansę Pradze na przyciągnięcie nowych mieszkańców i inwestycji. Jest to dzielnica, która od lat nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a napływowi mieszkańcy niekoniecznie chcą osiedlać się na Pradze. Każda więc inicjatywa dla tej dzielnicy na pewno spotka się z zadowoleniem mieszkańców.

Zintegrowany Program Rewitalizacji trwa na terenie Miasta Stołecznego Warszawy od 2015 roku i w tym czasie w ramach jego działania udało się zrealizować szereg działań, które dały miastu nowe budynku lub odnowione kamienice. Do 2022 roku Miasto ma zamiar przeznaczyć na ten cel 1,6 miliarda złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *