Życie pod Warszawą kojarzyć się może różnie. Niektórzy są zwolennikami mieszkania pod tak dużym miastem, inni – zagorzałymi przeciwnikami. Gdzie leży prawda? Albo – jak wygląda takie życie w praktyce? Zalet takiego rozwiązania można znaleźć wiele. W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 najważniejsze z nich.

Szukając swojego miejsca na ziemi, coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie pod wielkim miastem lub tez na jego obrzeżach. Tak samo jest w kontekście Warszawy – której ceny nieruchomości przytłaczają swoją wielkością. Czy warto zamieszkać w którejś z podwarszawskich miejscowości? Czy to dobry pomysł na życie?

Okazuje się, że tak. Sporo osób, które już się tam przeprowadziło lub ma w planach taki ruch, potrafi przywołać sporo plusów tego rozwiązania. Oto one:

mieszkanie pod Warszawą

Wizualizacja inwestycji Walendów Park w Nadarzynie

Mieszkania są o wiele tańsze

Czynnik finansowy potrafi zniszczyć wiele marzeń o nowym, pięknym mieszkaniu. Ci, którzy chcą kupić nowoczesny lokal w Warszawie zazwyczaj odkładają swoje marzenia w czasie, licząc na to, że w przyszłości wreszcie dorobią się swojego gniazdka, albo ze ceny same poszybują w dół. Tak się jednak w większości przypadków nie zdarzy. Kosmiczne ceny warszawskich nieruchomości to często poprzeczka nie do przeskoczenia.

Inaczej jest na rynku podmiejskim. Tutaj – w poszukiwaniu idealnych inwestycji deweloperskich – możemy trafić na przykład na Walendów Park – nowe osiedle, które powstaje w miejscowości Walendów niedaleko Pruszkowa i Nadarzyna. Mieszkania są tu ładne i przestronne, a ceny niewygórowane (koszt metra kwadratowego zaczyna się tu już od 4750 złotych!).

Mazowieckie jest świetnie skomunikowane

Jeśli nie jesteś zmotoryzowany i nie jeździsz samochodem, to nie oznacza wcale, że musisz zrezygnować z marzeń o własnym mieszkaniu na obrzeżach miasta lub pod nim. Województwo mazowieckie jest całkiem dobrze skomunikowane, dzięki czemu z różnych miejscowości dojedziesz do centrum Warszawy w krótkim czasie za sprawą komunikacji publicznej – na przykład pociągów i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Z drugiej strony – jeśli jednak auto posiadasz – możesz liczyć na zawsze sprawnie działające i niezakorkowane drogi krajowe, po których dojazd do Warszawy trwa około 25 minut. Warto rozważyć to rozwiązanie.

pod Warszawą

Relaks i odpoczynek w cenie

Kupując mieszkanie pod Warszawą, dostajemy coś więcej niż sam lokal i miejsce parkingowe. W cenie otrzymujemy przede wszystkim relaks i odpoczynek na spokojnych terenach pod miastem, gdzie nie dociera trujący smog, denerwujący hałas samochodów, nie ma tłumów ludzi, ani namolnych turystów.

Twoje mieszkanie pod miastem będzie prawdziwą oazą, gdzie wyciszysz się po ciężkim dniu w pracy i zapomnisz o problemach i obowiązkach, które czekają na Ciebie poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *