
52. urodziny Pasażu Wiecha
1 sierpnia 2021- urodziny Pasażu Wiecha – już w ten weekend wyjątkowe atrakcje w ramach Festiwalu Miejskiego!
Od lipca w każdy piątek i sobotę na Pasażu Wiecha w Warszawie trwa Festiwal Miejski, w ramach którego mieszkańcy oraz turyści mogą spędzać czas w centrum Warszawy w kreatywny sposób. Festiwal jest pełen wykładów, pokazów, warsztatów czy koncertów na żywo. W nadchodzący weekend – 30 oraz 31 lipca, zaplanowane zostały wydarzenia specjalne, wszystko w ramach 52. urodzin Pasażu Wiecha. Jest to impreza, która po raz pierwszy gości na festiwalowej mapie Warszawy, ale zgodnie z planami organizatorów Festiwalu – Domów Towarowych Wars Sawa Junior, będzie to impreza, która na stałe wpisze się w kalendarz warszawskich atrakcji.
Wśród atrakcji zaplanowanych na 52. urodziny są między innymi wystawy poświęcone historii Pasażu Wiecha i całej Warszawy, wielka wyprawa zabytkowym autobusem „ogórkiem”, gry miejskie, warsztaty kreatywne, spektakle dla dzieci, konkursy z nagrodami, spacery z przewodnikami, Dancing Międzypokoleniowy oraz słodkie niespodzianki urodzinowe. Specjalne stoiska przygotowali też mieszkańcy we współpracy z lokalnymi organizacjami – Stowarzyszenie Użytkowników i Mieszkańców Ściany Wschodniej oraz Stowarzyszenie Marszałkowska.
Organizatorzy stawiają przede wszystkim na wspieranie i współpracę ze społecznością lokalną, w tym mieszkańcami i przedsiębiorcami oraz na działania kulturalno-edukacyjne. Dlatego na cały Festiwal koncentruje się na promocji takich idei i działań jak filozofia zero waste, ekologia, rzemieślnictwo oraz historia Warszawy. Do współpracy włączyły się również organizacje społeczne takie jak Tu było, tu stało.
Cała oferta festiwalowa jest bezpłatna, a impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a do wspólnego działania włączyli się liczni partnerzy instytucjonalni i merytoryczni, tacy jak Dom Spotkań z Historią.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na część z nich obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a partnerami zostali: Dom Spotkań z Historią, Tu Było, Tu Stało, Stowarzyszenie Masław, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, Meloradio, Niebieski Label, Dancing Międzypokoleniowy, Florabo, Teatr 21, Zwalcz Nudę, Relax Cafe Bar i wielu innych.

Adam Kostrzewski, urodzony i wychowany w Warszawie, jest autorem portalu „Wieści z Warszawy”, poświęconego życiu miasta i jego mieszkańcom. Od najmłodszych lat pasjonuje się historią i kulturą stolicy, co zaowocowało stworzeniem setek artykułów, które dostarczają aktualnych informacji o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z Warszawą. Adam z zaangażowaniem przybliża czytelnikom zarówno codzienne sprawy miasta, jak i mniej znane historie, pokazując bogactwo warszawskiej tradycji i nowoczesności.