74. rocznica Powstania Warszawskiego

74. rocznica Powstania Warszawskiego

30 lipca 2018 0 przez Redakcja

Już pojutrze, 1 sierpnia obchodzić będziemy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było najtragiczniejszym i najważniejszym wydarzeniem w historii Warszawy. 1 sierpnia 1944 roku tysiące młodych Warszawiaków z Armii Krajowej rzuciło się do nierównej walki z niemieckim okupantem, który od 1939 roku terroryzował lokalną ludność Stolicy naszego Kraju. Powstanie, brutalnie tłumione, zakończyło się porażką po 63 dniach bohaterskiej walki mieszkańców Warszawy. Wszystko to miało miejsce 74 lata temu, lecz po dziś dzień dla wielu osób jest to żywa historia, która w szczególności zasługuje na upamiętnienie.

74. Rocznica Powstania Warszawskiego: Obchody, terminy, wydarzenia, godziny

W Warszawie rok rocznie organizowane są bardzo głośne i szerokie obchody Powstania Warszawskiego, nad którymi pieczę trzymają władze miasta i niezależne organizacje. Istnieje wiele form upamiętniania tych tragicznych wydarzeń. Kilka dni temu odbył się 28. Bieg Powstania Warszawskiego, w którym udział wzięło aż 12 tysięcy ludzi. 1 sierpnia o godzinie 17.00, jak co roku, na rondzie Dmowskiego spotkają się osoby chcące wziąć udział w marszu. Inne bardzo popularne spotkanie wśród Warszawiaków będzie mieć miejsce przy Kopcu Powstania Warszawskiego na Czerniakowie, które co roku przyciąga setki osób.

Każdego, któremu nie jest obojętna historia Powstania Warszawskiego zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w obchodach, niezależnie od tego, jaką formę uczczenia pamięci Powstańców się wybierze.

Przeczytaj również: 73. Rocznica Powstania Warszawskiego