Alkohol nad Wisłą w Warszawie? Czy na bulwarach i plaży można pić alkohol?

Alkohol nad Wisłą w Warszawie? Czy na bulwarach i plaży można pić alkohol?

18 sierpnia 2018 0 przez Redakcja

Picie piwa nad Wisłą w Warszawie legalne

Wakacje to czas, kiedy warszawska Wisła oblegana jest licznie przez tłumy mieszkańców Stolicy i turystów. Nic dziwnego, jest to bowiem miejsce, które świetnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi o każdej porze dnia. Dużą popularnością cieszą się tzw. schodki nad Wisłą, gdzie młodzież przesiaduje by wspólnie spędzać czas. Wiele osób zastanawia się jednak czy picie alkoholu nad Wisłą w Warszawie jest legalne?

Z artykułu dowiesz się m.in:

  • Czy picie alkoholu nad Wisłą jest legalne?
  • Jaki mandat groził za picie alkoholu na schodkach nad Wisłą?
  • Czy picie piwa na plaży przy moście Poniatowskiego jest dozwolone?
  • Od kiedy można pić alkohol na plaży w Warszawie?

Odpowiedź na pytanie o legalne piwko nad Wisłą pozytywnie nastroi wszystkich fanów weekendowych spotkań przy mocniejszych trunkach. Otóż decyzją rady miasta picie alkoholu nad Wisłą w Warszawie jest legalne. Co więcej, dozwolone jest spożywanie alkoholu na plaży przy moście Poniatowskiego, co wcześniej było dosyć kontrowersyjną kwestią. Decyzję taką przegłosowano w kwietniu tego roku.

Mandaty za picie piwa w Warszawie

Trwa lato i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciepłe dni ochłodzić się nieco zimnym piwkiem na nadwiślańskich bulwarach i na plaży miejskiej. Tym bardziej, że jak się okazuje picie alkoholu nad Wisłą jest legalne i całkowicie dozwolone.

Wcześniej osoby pijące alkohol nad Wisłą musiały liczyć się z ryzykiem otrzymania mandatu od policji czy straży miejskiej, który wynosił zazwyczaj 100 zł. Dziś miłośnikom piwka na schodkach nad Wisłą to już nie grozi i mogą oni spokojnie cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem. Serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu na bulwarach wiślanych, jeśli ktoś ma ochotę również przy alkoholu, którego spożywanie jest legalne nad Wisłą. Oczywiście doradzamy spożywanie go z umiarem!

„Poniatówka”, czyli popularny most Poniatowskiego, bulwary wiślane, schodki nad Wisłą to bardzo popularne miejsca, które każdego dnia odwiedzają tysiące Warszawiaków, szczególnie latem. Bardzo dobrze, że policja nie musi już karać za picie alkoholu nad Wisłą, skutkiem czego mieszkańcy mogą w spokoju spędzać tam wolny czas. Zachęcamy do przeczytania więcej na temat bulwarów w Warszawie.