Bajkowy świat plakatu w Galerii Wileńskiej

Bajkowy świat plakatu w Galerii Wileńskiej

23 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Galeria Wileńska i Teatr Baj zapraszają na podróż w czasie po bajkowym świecie plakatów. Od 23 sierpnia do 4 września br. klienci Galerii Wileńskiej mogą podziwiać oryginalne plakaty teatralne. Część z nich można wygrać w internetowym konkursie. Prezentowana wystawa jest pierwszą wspólną inicjatywą obu obiektów znajdujących się na Pradze-Północ.

W 2021 roku, m.in. ze względu na sąsiedzką relację i wspólne zamiłowanie do dziecięcych uśmiechów, Teatr Baj oraz Galeria Wileńska postanowiły rozpocząć ścisłą współpracę. Wystawa plakatów teatralnych to podróż po kilkunastu spektaklach prezentowanych na scenach Teatru Baj. Historia najstarszych z nich sięga lat 50. i 60. ubiegłego wieku, gdy Bajem kierowali dyrektorzy Jerzy Dargiel a następnie Krzysztof Niesiołowski. Rocznikowo najmłodsze z plakatów pochodzą ze spektakli wystawianych w 2020 oraz 2021 roku. Przekrój i różnorodność prezentowanego zbioru związana jest nie tylko z przestrzenią czasową dzielącą premiery spektakli, ale również ze zmianami w technice wykonania scenografii, lalek czy kostiumów. Również estetyka wykonania afiszy i plakatów teatralnych jest zupełnie inna. Tym samym prezentowana wystawa jest nie tylko okazją do lepszego poznania historii samego Teatru Baj, lecz także zgłębienia wiedzy o zmianach zachodzących na przestrzeni dekad w sztuce teatralnej dedykowanej dzieciom.

Projekty realizowane na warszawskiej Pradze są od wielu lat jednym z filarów działalności Teatru Baj.              W ramach naszych działań nawiązujemy liczne partnerstwa lokalne i wspólnie z partnerami realizujemy szereg inicjatyw artystycznych – mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj. – Wystawa BAJowych plakatów to historyczna a jednocześnie sentymentalna podróż po spektaklach Teatru Baj, które prezentowaliśmy na swoich scenach na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Bardzo się cieszę, że w tę wyjątkową podróż możemy Państwa zabrać razem z naszym Partnerem Galerią Wileńską  – dodaje.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy wystawy przygotowali dla klientów galerii. Przez cały czas trwania wystawy będzie można wziąć udział w konkursie internetowym. Do wygrania są oryginalne plakaty Teatru Baj, wejściówki na wybrane spektakle oraz karty podarunkowe, które wykorzystać będzie można w Galerii Wileńskiej. By wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie „Który plakat z wystawy podoba ci się najbardziej i dlaczego?”. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na facebookowym profilu Galerii Wileńskiej.

Centrum handlowe wydaje się nieoczywistym miejscem na organizację wystawy. Mamy nadzieję, że pomysł zostanie entuzjastycznie odebrany przez naszych klientów. Galeria Wileńska, leżąca w samym centrum Pragi-Północ, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy nie tylko przez swoją ofertę, lecz także przez organizację tego typu wydarzeń wraz z lokalnymi partnerami  mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej. – To jedna z pierwszych wspólnych inicjatyw Galerii Wileńskiej i Teatru Baj, ale z pewnością nie ostatnia – dodaje dyrektor centrum.

Wspólna inicjatywa jest także wstępem do nowego sezonu teatralnego, który to w Baju rozpoczyna się 4 września br. Od tego dnia widzowie spektakli będą mogli także skorzystać z darmowego parkingu w Galerii Wileńskiej. Wystarczy, że pokażą bilet z Teatru Baj w biurze parkingu, który znajduje się na  poziomie -1. W weekendy parking w Galerii Wileńskiej jest bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się z wrześniowym repertuarem Teatru Baj.

Bilety do teatru można zakupić online na stronie www.teatrbaj.pl i w portalu eWejsciowki.pl