parking miejski - nowe miejsca parkingowe

Każdy kto porusza się po stolicy samochodem wie, jak dużym wyczynem jest znalezienie miejsca parkingowego. Szczególnie tyczy się to centrum miasta w godzinach szczytu. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ma zamiar położyć kres tym kłopotom Warszawiaków. W mieście w najbliższych latach ma powstać nawet 2 tysiące nowych miejsc parkingowych. Nie wydaje się to, co prawda, dużą liczbą jednak przy takich brakach jakie obecnie obserwujemy w Warszawie przyda się i to.

Nowy parking na Mokotowie

W sumie powstanie około dziesięciu parkingów w różnych miejscach miasta. Pierwszy z nich stanie w dzielnicy Mokotów, która bezpośrednio graniczy ze Śródmieściem.

Budową parkingów zajmie się pion inwestycyjny Zarządu Transportu Miejskiego, późniejszym zarządzaniem natomiast Zarząd Dróg Miejskich. Jako jeden z pierwszych, pilotażowych obiektów ma zostać wybudowany parking przy ul. Orzyckiej. Właśnie ruszył przetarg na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej i przeprowadzenie niezbędnych analiz. Wykonawca będzie miał za zadanie m.in. opracowanie studium wykonalności, analizy finansowej oraz wielobranżowej, dwuwariantowej koncepcji parkingu miejskiego z zagospodarowaniem parteru na przestrzeń handlową bo na poziomie terenu ma on mieć przestrzeń handlową, gdzie mógłby zostać przeniesiony pobliski bazarek z ul. Gotarda. Budynek ma mieć również nowoczesne wyposażenie: przynajmniej cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, system czujników lub kamer wizyjnych pozwalających określić ilość wolnych miejsc postojowych (na potrzeby programu e-parkowania) czy też interaktywne tablice informacyjne.” – czytamy na stronie urzędu.

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *