Będzie więcej zieleni w Warszawie

Będzie więcej zieleni w Warszawie

4 maja 2024 0 przez Redakcja

W połowie maja rozpocznie się już 41. edycja konkursu „Warszawa w kwiatach”, który otworzy drzwi do magicznego świata zieleni i kwiatów dla mieszkańców stolicy. To nie tylko okazja do pokazania swoich balkonów i ogrodów w pełnej krasie, ale także czas na uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących, w tym warsztatach florystycznych i spacerach edukacyjnych.

Piknik otwarcia na Polu Mokotowskim

Sezon ogrodniczy w Warszawie rozpocznie się oficjalnie 12 maja na Polu Mokotowskim, które stanie się miejscem pełnym życia i kolorów. Już od godziny 12:00 do 16:00 mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach ogrodniczych i florystycznych, gdzie będą mogli nauczyć się tworzyć wianki czy zdobić swoje otoczenie kwiatami. W programie także porady roślinnych ekspertów oraz spacer o godzinie 14:00, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o najnowszych zmianach w parku oraz ciekawostkach dotyczących roślinności.

Wydarzenia bezpłatne, ale warto zapisać się

Wszystkie wydarzenia związane z „Warszawą w kwiatach” są bezpłatne, jednak na niektóre z nich konieczne jest wcześniejsze zapisanie się. Harmonogram edukacyjnych spotkań jest regularnie aktualizowany na stronie internetowej warszawawkwiatach.pl oraz na profilu „Warszawa w kwiatach” na Facebooku, dlatego warto śledzić te źródła informacji.

Odkryj piękno natury w sercu miasta

„Warszawa w kwiatach” to nie tylko konkurs, ale także okazja do odkrycia piękna natury w sercu stolicy. To czas, kiedy mieszkańcy mogą podziwiać niezwykłe aranżacje ogrodów i balkonów, czerpać inspirację do własnych działań ogrodniczych oraz uczestniczyć w przyjemnych i pouczających wydarzeniach towarzyszących. Zapraszamy do udziału w tej kolorowej i pełnej życia inicjatywie, która co roku przyciąga coraz większą rzeszę miłośników zieleni i kwiatów z całej Warszawy.