Brak miejsc parkingowych największym problemem Warszawy

Brak miejsc parkingowych największym problemem Warszawy

22 października 2018 0 przez Redakcja

Liczba samochodów na jednego mieszkańca rośnie w naszym kraju od wielu lat bardzo intensywnie. Większa dostępność aut sprawia, że coraz chętniej zaopatrujemy się we własne „cztery kółka”, co niestety sprawia, że w wielu miejscach Polski coraz trudniej jest zaparkować. Problem dotyczy też oczywiście naszego miasta, Warszawy, która jest największym miastem w Polsce zarówno powierzchniowo, jak i pod względem mieszkańców. Najwięcej jest więc tu też samochodów, które muszą gdzieś parkować i jak potwierdzi to na pewno każdy kierowca, nie jest to łatwe w Stolicy…

Miejsca parkingowe w Warszawie – ich brak najbardziej doskwiera mieszkańcom

O tym, jak wielkim problemem dla mieszkańców Warszawy jest brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych świadczą badania przeprowadzone przez Morizon.pl. Według nich aż 51% Warszawiaków wymienia brak miejsc parkingowych jako najbardziej palący problem! To jeden z najwyższych wyników w tym badaniu – więcej osób wskazało tylko brak dialogu społecznego jako aspekt, który wymaga szybkiej poprawy w mieście (odpowiedzi były wielokrotnego wyboru). Inne istotne problemy z punktu widzenia mieszkańców Warszawy to: brak ławek (43% respondentów), niewystarczające oświetlenie (42%), brak bezpieczeństwa (41%), kiepska jakość powietrza, czyli mówiąc krótko SMOG (40%), korki i problemy komunikacyjne (39%).

Najgorzej jeśli chodzi o parkowanie jest w dzielnicy Śródmieście, która jednocześnie posiada najbardziej oblegane stacje metra. W godzinach szczytu naprawdę ciężko w tej dzielnicy miasta znaleźć jakiekolwiek miejsca do zaparkowania. Miasto starając się wychodzić na przeciw oczekiwaniom mieszkańców inwestuje w metro i tramwaje (przeczytaj o nowych tramwajach w Warszawie), jednak więcej miejsc parkingowych to również pilna sprawa. Więcej informacji na ten temat, a także pełen raport z badania znajdziecie Państwo TUTAJ.