Branża IT i outsourcing mają się dobrze!

Branża IT i outsourcing mają się dobrze!

26 września 2017 0 przez Redakcja

Jeszcze kilka lat temu, podczas kryzysu ekonomicznego w Europe zewsząd dochodziły do nas sygnały o trudnej sytuacji na rynku pracy, nie tylko w Polsce ale w całej Unii Europejskiej. Rzesze osób jednak wciąż pozostają bez zatrudnienia i niewiele wskazuje na to, aby sytuacja ta miała w niedalekiej przyszłości ulec zmianie. Na przekór tym niepokojącym trendom staje branża IT, która nie dość, że od lat skutecznie opiera się kryzysowi to jeszcze systematycznie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny!

Potwierdzeniem tych rewelacji są chociażby ostatnie dane dotyczące jednego z najważniejszych portali pracy w Polsce. Jak dowiadujemy się, ponad połowa wszystkich ogłoszeń stanowiły oferty pracy it. To właśnie ta gałąź gospodarki od wielu miesięcy cieszy się największym zapotrzebowaniem na dodatkowych pracowników. Międzynarodowe korporacje wciąż zgłaszają chęć przyjęcia w swoje szeregi programistów – nawet tych świeżo po studiach, czyli bez większego doświadczenia. To dlatego, że już na studiach można poznać technologie Net, C/C ++ czy JAVA.

Zapotrzebowanie na pracowników IT jest tak duże, że rynek wręcz cierpi na ich niedobór. To dlatego równolegle zyskuje na popularności outsourcing it. Korzystając z usług profesjonalnych rekruterów firmy zyskują pewność pozyskania atrakcyjnego z biznesowego punktu widzenia pracownika bez zbędnych formalności i utraty czasu związanego z procesem rekrutacji.

To, że przedsiębiorstwom często pomaga agencja rekrutacyjna jest już standardem. Potwierdza to chociażby fakt, iż na wspomnianym wyżej portalu pracy więcej niż połowa wszystkich ogłoszeń pochodziła właśnie z tego sektora. W ciągu roku branża outsourcingowa powiększyła się o 10 proc. co jest fantastycznym prognostykiem na przyszłość.