warszawa-budzet-partycypacyjny

Co to jest budżet obywatelski?

Budżet obywatelski tzw. partycypacyjny polega na tym, że obywatele danego miasta, czy gminy decydują na co dokładnie zostanie przeznaczona część środków, jakie posiada do swojej dyspozycji władza samorządowa. Wpływ na te decyzje i swoje propozycje mogą składać wszyscy obywatele. W Warszawie ruszył właśnie nabór do zespołów ds. budżetu partycypacyjnego, które to będą debatować nad funduszem partycypacyjnym w 2019 roku.

Zadania zespołu ds. budżetu obywatelskiego

W skład zespołu ds. budżetu partycypacyjnego wejdą mieszkańcy Stolicy, radni, urzędnicy a także organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Jak czytamy na stronie urzędu miasta Stołecznego Warszawy „W poniedziałek, 16 października rozpoczynają się nabory mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego. Zaproszenie kierowane jest do osób, które chcą decydować o różnych kwestiach związanych z budżetem partycypacyjnym i chcą poznać budżet partycypacyjny „od kuchni”.„.

Do zadań zespołu partycypacyjnego należeć będzie między innymi przygotowywanie rekomendacji, promocja idei budżetu partycypacyjnego oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem realizacji projektów.

Pamiętaj – Twój budżet, Twoja sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *