Catering dietetyczny – dlaczego warto? Co trzeba na ten temat wiedzieć

Catering dietetyczny – dlaczego warto? Co trzeba na ten temat wiedzieć

4 grudnia 2020 0 przez Redakcja

Cateringi dietetyczne to wygodne rozwiązanie, ponadto nie zbyt drogie, jakby się mogło wydawać. Tego typu diety zapewniają szeroki wybór zdrowych posiłków. To klient decyduje o kaloryczności dań i o tym co chce spożywać. Na czym konkretnie polega dieta pudełkowa? Jakie jej rodzaje i zalety można wyróżnić? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Catering dietetyczny – na czym to polega?

Catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową z dowozem, jest ułatwieniem  w zdrowym odżywianiu się. Klient, który się na niego zdecyduje, nie musi samodzielnie przygotowywać posiłków, natomiast może rozkoszować się daniami dostosowanymi do jego indywidualnych potrzeb. Każdego ranka, pod wskazany wcześniej adres, otrzyma gotowe jedzenie. Firmy, oferujące tego typu catering zapewniają ogromny wybór diet, a także pomagają w zmianie odżywiania – na zdrowe.

Catering dietetyczny Warszawa – najpopularniejsze rodzaje diet

Wiele osób chętnie zamawia catering dietetyczny z dostawą w Warszawie, gdyż w ten sposób oszczędza czas i zyskuje szanse na zdrowe odżywianie. Ale inne miasta, takie jak Gdańsk, Poznań, Kraków czy Lublin również cechują się dużym zapotrzebowaniem na catering dietetyczny. Dieta pudełkowa z dostawą w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku ma swoje rzesze zwolenników. Spora liczba firm funkcjonujących na rynku diet pudełkowych posiada przynajmniej kilka wariatów, urozmaiconych pod względem kaloryczności. Najczęściej pojawiającymi się ofertami w diecie pudełkowej Warszawa są:

 • Dieta bez glutenu,
 • Dieta bez laktozy,
 • Dieta dla sportowców,
 • Dieta dla wegan,
 • Dieta dla wegetarian,
 • Dieta ketogeniczna,
 • Dieta Paleo,
 • Dieta Samuraj,
 • Dieta sokowa,
 • Dieta z niskim indeksem glikemicznym,
 • Dieta zbilansowana.

Zobacz też: https://masterdieta.pl/dieta-pudelkowa/warszawa/

Dieta pudełkowa Warszawa – zalety

Catering dietetyczny niesie za sobą wiele zalet. Należą do nich m.in.:

 1. Dania dostarczające niezbędnych składników odżywczych, dostosowane do preferencji klienta, przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Są lekkostrawne, przyrządzone z najlepszych produktów. Zamiast gotowych posiłków, mogą pojawić się koktajle owocowe, bądź warzywne, bogate w witaminy oraz błonnik potrzebny do prawidłowego metabolizmu.
 2. Możliwość dostawania diety pod siebie, wybór wersji zgodnie z indywidualnymi potrzebami: bez ryb, bądź wegetariańskiej z rybami, bezglutenowej lub bez laktozy.
 3. Nauka regularnego spożywania posiłków.
 4. Oszczędność czasu i zbilansowane posiłki. Świetnie się sprawdzą wśród osób zabieganych/zapracowanych, które nie mają czasu gotować, a chciały zjeść smacznie i zarazem zdrowo.
 5. Posiłki zapakowane w jednorazowe pojemniki, które wystarczy jedynie podgrzać.
 6. Zestawy na cały dzień dostarczane są pod wskazany przez klienta adres, transportem chłodniczym.

Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Dieta na dowóz, czyli cateringi dietetyczne to wygodne rozwiązanie dla osób nielubiących eksperymentować w kuchni, gotować, robić zakupów spożywczych, jak i tych, którym brak inspiracji na codzienne przygotowywanie co raz to nowych potraw. Należy dodać, że z diety pudełkowej mogą skorzystać ci, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji – zachorowali, bądź złamali rękę, przez co są pozbawienie możliwości na samodzielne przygotowanie posiłków.

Z cateringu dietetycznego można korzystać w krótkich okresach, sezonowo, jak i przez cały rok. Warto go zamówić, przy początkach przygody z odchudzaniem. Dlaczego? Gdyż dobrze dobrana dieta to podstawa w skutecznej walce ze zbędnymi kilogramami. Skąd czerpać wiedzę o tym, jak się odżywiać? Na pewno warto odwiedzać blog kulinarny, lub strony ze zdrowymi przepisami, które dadzą nam wskazówki jak się odpowiednio odżywiać.

Źródło: Chudnij smacznie