Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Nie bierz w ciemno! Sprawdź, dlaczego w tej kwestii warto zaufać doradcy kredytowemu

Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Nie bierz w ciemno! Sprawdź, dlaczego w tej kwestii warto zaufać doradcy kredytowemu

29 listopada 2022 0 przez Redakcja

W erze galopujących stóp procentowych i rosnącej inflacji drżysz na myśl spotkania z przedstawicielami banku? Z jednej strony koniunktura nie wygląda optymistycznie, ponieważ co miesiąc kredytobiorcy zastanawiają się, o ile wzrosną ich raty na zmiennym oprocentowaniu. Z drugiej strony, ceny mieszkań zaczynają spadać, dając świetną okazję do korzystnego zakupu. Jak zatem odczarować kredyt hipoteczny i wziąć go na dobrych zasadach? Sprawdźmy to!

Samodzielne przechodzenie przez formalności kredytu hipotecznego jest możliwe, ale niosą za sobą pewne ryzyko. Jako osoba, która nie posiada odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w bankowości, możesz podpisać niekorzystną umowę. Nie poznasz realnego ryzyka, jak klienci na zmiennym oprocentowaniu, którym raty wzrosły nawet o 100% na przestrzeni stycznia 2022 – grudnia 2022. Jak uchronić się przed kosztownym błędem? Wystarczy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Ekspert finansowy dostępny dla każdego

Dlaczego doradca kredytowy miałby pomóc? Przecież stawką są pieniądze. Właśnie dlatego – taki specjalista jest zobowiązany do przedstawienia wszelkich możliwych informacji na temat produktu, który znajduje się w kręgu zainteresowań. Jakie są warunki udzielenia kredytu, jakie formalności należy spełnić oraz gdzie znajdują się haczyki w umowie. Każdy profesjonalny doradca kredytowy w Warszawie musi mieć uregulowaną sytuację prawną, a także uzyskać odpowiednie pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego, kończące się wpisaniem do rejestru.

Jeżeli poszukujesz specjalisty w swoim mieście i sprawia to problem, możesz porozmawiać z agentem finansowym za pośrednictwem internetu. Jednym z polecanych jest blogkredytowy.pl. Michał Dawidowicz, który jest autorem tej strony, od lat spełnia się w roli doradcy kredytowego. Nie tylko przeprowadza przez proces formalny, ale na łamach swojego bloga publikuje setki artykułów poradnikowych.

O co pytać doradcę kredytowego?

Przed spotkaniem z doradcą kredytowym, warto się przygotować i ustalić pytania, które powinno się zadać. Przede wszystkim największe kontrowersje wywołuje element rozliczenia. Czy taki specjalista posiada swój własny cennik, czy jest „nagradzany” przez banki? Przy drugiej opcji, czy jego opinia jest podyktowana obiektywną oceną, czy korzyścią materialną?

Jak zostało wspomniane, zawód ten jest regulowany i podlega przepisom. Stąd każdy ekspert finansowy musi kierować się dobrem swojego klienta, choć wielu rozlicza się prowizyjnie już z bankiem. Jednakże nie jest to reguła, bo koszt takiej usługi zależy od indywidualnych ustaleń między stronami.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Wszystko, co jest związane z kredytem hipotecznym, może powodować niepotrzebny stres. W końcu mówimy tutaj o naprawdę dużych kwotach pieniężnych i zobowiązaniu na wiele lat. Niewiedza, kiepskie umiejętności negocjacyjne mogą prowadzić do podpisania nie do końca korzystnej umowy. Dlatego skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego może uchronić przed kosztownymi błędami.

Kiedy realnie odczujesz korzyść ze skorzystania z jego usług? Gdy chcesz uzyskać najlepszą ofertę na rynku, która nie będzie powtarzalnym szablonem, a rzeczywiście indywidualnym procesem. Doradca kredytowy cechuje się doskonałą wiedzą o produktach bankowych i usługach niemal każdej instytucji w kraju. Wie, jak prowadzić przez formalności, o co zapytać i wyjaśni w zrozumiały sposób zawiłe elementy umowy, jak i ryzyko. Niestety tego ostatniego nie usłyszysz od pracownika banku, którego celem jest sprzedaż produktu na warunkach korzystnych dla jego pracodawcy.