Coworking warszawa – lista miejsc

Coworking warszawa – lista miejsc

26 grudnia 2021 0 przez Redakcja

Z pewnością nie raz spotkałeś się z określeniem coworkingu, lub słyszałeś o strefie coworkingowej. Co to dokładnie oznacza, co to za strefa?Jakie miejsca do coworkingu warto sprawdzić w Warszawie?

Czym są strefy coworkingowe?

Co-working, inaczej coworking rozwinął się wraz ze zwiększeniem się ilości freelancerów na rynku pracy. Powierzchnie wynajmowane przez osoby pracujące zdalnie, które nie są przez nikogo zatrudniane to właśnie strefy co-workingowe. Na dużej powierzchni biurowej możliwa jest praca samemu lub w grupie osób, które zajmują się tym samym, co my.

Strefa coworkingowa – dla kogo jest przeznaczona?

Na wynajmowanej powierzchni do wspólnej pracy najczęściej pracują freelancarzy, czyli osoby, które nie są zatrudnione na umowę o pracę. Freelancerzy realizują pojedyncze zlecenia. Coraz więcej osób rezygnuje z pracy na etacie, na rzecz zostania „wolnym strzelcem” Taki tryb pracy pozwala na zarabianie zdalnie, możliwość układania sobie grafiku samemu. Bycie freelancerem to także możliwość ciągłego rozwoju. Osoby bez umowy o pracę, które realizują zlecenia, szczególnie upodobały sobie takie strefy, ponieważ zrzeszają one ludzi, którzy chcą pracować zdalnie, na własną rękę.

Kto korzysta ze stref coworkingowych?

Takie strefy to ogromna wygoda dla osób, które cenią sobie komfort pracy. W domu często dociera do nas wiele bodźców, które nas rozpraszają. Strefy co-workingowe zapewniają spokój, wygodne warunki pracy dla osób, które potrzebują skupienia, ale jednocześnie nie przeszkadza im obecność innych dookoła. Współdzielone powierzchnie do pracy są wykorzystywane przez coraz więcej osób w Polsce. Cowirking w Warszawie jest szczególnie rozwinięty, ponieważ to miasto największe, najlepiej rozwinięte i z największą ilością mieszkańców. Z tych stref mogą korzystać copywriterzy, programiści, architekci, tłumacze, handlowcy czy osoby zajmujące się marketingiem. Krótko mówiąc – każdy, kto może pracować zdalnie, nie posiada własnego biura, a praca w domu mu nie odpowiada.

Zalety stref coworkingowych

Jedną z głównych zalet wynajmowania biurka w takiej strefie jest ogromna oszczędność. Wynajem całego biura to ogromny koszt w porównaniu z wynajęciem pojedynczego biurka, a w Warszawie znajdziemy również darmowe strefy coworkingowe. Strefy coworkingowe znajdują się w takich częściach miast, które są dobrze skomunikowane – dojazd do nich jest praktycznie bezproblemowy, jeśli nie chcesz dojeżdżać do wynajętego biura samochodem. Poza oszczędnością i położeniem w centrach miast  ogromną zaletą jest zrzeszanie freelancerów, którzy specjalizują się w tej samej branży. Daje to możliwość zawierania znajomości z osobami, które mają podobne zainteresowania. Nie musisz martwić się o wyposażenie biura, w którego skład wchodzi znacznie więcej, niż osobisty komputer. Każda przestrzeń coworkingowa między innymi przestrzenie w Warszawie są odpowiednio wyposażone w niezbędny sprzęt, aneks kuchenny i wszystko, czego będziesz potrzebować w trakcie swojej pracy. Coworking w Warszawie to świetny pomysł. Pamiętaj, że może być darmowy! Wystarczy znaleźć odpowiednią strefę.

Strefy coworkingowe w Warszawie

Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy i poszukujesz odpowiedniej strefy do coworkingu, oto lista miejsc, w których możesz pracować:

  • HubHub Postępu to strefa znajdująca się na Mokotowie przy ul. Postępu 14. Prestiżowy budynek, stosunkowo niska cena za miesiąc i świetnie wyposażona przestrzeń – kuchnia, strefa relaksu, strefa gier. Towarzystwo osób, które są otwarte na świat i innych ludzi tworzy świetną atmosferę, która pomoże Ci osiągać jak najlepsze wyniki w pracy.
  • Spaces Platinium z lokalizacją przy ul. Domaniewskiej 44 pozwoli Ci na pracę w ciszy i wygodnym otoczeniu. Tutaj możesz zorganizować spotkanie z klientami, odpisywać na maile i robić wszystko, do czego potrzebujesz ciszy i spokoju. Tutaj znajdziesz zarówno prywatne biura jak i dedykowane biurka. Jeśli szukasz lokalizacji dla swojej firmy, mokotowska dzielnica biznesowa to miejsce idealne.
  • Brain Embassy Konstruktorska to przestrzeń dostępna do Twojej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę! Przestrzeń do kreatywnej pracy znajdziesz na ulicy Konstruktorskiej 11. Freelancerzy i mali przedsiębiorcy znajdą tutaj wszystko, czego można wymagać od przestrzeni do pracy. Dobra komunikacja, nowoczesne wnętrza, różne typy przestrzeni.
  • Spaces Marszałkowska – tutaj znajdziesz przestrzenie coworkingowe, biura, sale konferencyjne. Poza nowoczesną przestrzenią do pracy pod adresem Marszałkowska 126/134 znajdziesz tutaj zielone tarasy oraz kawiarnię, gdzie dostaniesz kawę od wykwalifikowanego baristy. Przestrzenie do pracy dostępne są 7 dni w tygodniu przed 24 godziny, a z okien można oglądać panoramę miasta, w tym Pałac Kultury i Nauki.
  • City Space Rondo ONZ to przestrzenie coworkingowe w prestiżowym budynku o nazwie Rondo 1. Ulica Rondo ONZ 1 to świetna lokalizacja dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesną przestrzeń do pracy. Znajdziesz tutaj luksusowe, ergonomiczne miejsca pracy blisko kawiarni, centrów handlowych czy instytucji kultury.

Jak widać w Warszawie istnieje wiele miejsc do pracy zdalnej, czyli stref coworkingowych. Jeśli nie odpowiada nam praca z domu warto udać się, do któregoś z wymienionych wyżej, aby wspólnie z innymi oddać się pracy.