rolety fasadowe

Coraz większa liczba użytkowników decyduje się na rolety fasadowe, montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i też na budynkach wielokondygnacyjnych.

Zewnętrzne przesłony w postaci rolet fasadowych, mają wiele zalet. Przede wszystkim oczywiście chronią mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem, które jeśli nie jest regulowane, może nam znaczenie utrudniać pracę, wypoczynek czy nawet codzienne czynności. Dodatkowo zależnie od tego, jaki rodzaj przesłon wybierzemy, mogą poprawić estetykę budynku, zapewniać ochronę przed mrozem, wiatrem, deszczem lub być dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym.

Montaż rolety fasadowej

Czasami montaż tego typu osłon planuje się już na etapie projektowania budynku. Tak robi się w krajach, gdzie temperatura jest dużo wyższa niż w Polsce. Włoch, Hiszpania czy Portugalia, to przykłady państw, gdzie mieszkania bez rolet są spotykane nagminnie. W Polsce taka praktyka jest jeszcze rzadko spotykana. Najczęściej chęć zamontowania rolet pojawia się już w trakcie mieszkania w danym domu, kiedy orientujemy się, że wpadające nieustannie promienie słoneczne mogą być dla nas kłopotliwe.

W odróżnieniu od krajów zachodnich, gdzie osłony zewnętrzne uwzględniane są już na etapie projektowania domu, w Polsce te systemy dopiero raczkują. Potrzebę zamontowania osłon zewnętrznych dostrzegamy w momencie, gdy już na dobre się zadomowimy, a wpadające promienie słoneczne są uciążliwe.

Dodatkowa ochrona

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych form osłony zewnętrznej. Ich wybór powinien być skorelowany z naszymi oczekiwaniami i indywidualnymi potrzebami. Rolety zabezpieczają przed przegrzewaniem pomieszczenia w lecie i wychładzaniem zimą. Wynika to z ich budowy, ponieważ pancerz wypełniony jest specjalnym materiałem termoizolacyjnym. W formie fasadowej są bardziej nowoczesne oraz eleganckie. Mają chronić wnętrze budynku przed nadmiernym nagrzewaniem, ale jednocześnie nadawać mu ciekawy i estetyczny wygląd. Do ich produkcji mogą też być używane materiały, które odbijają promienie słoneczne i nie wpuszczają energii słonecznej do pomieszczenia. Dodatkowo taka konstrukcja stanowi skuteczną barierę przed insektami i zanieczyszczeniami. Budowa rolet ma też inną zaletę. Mianowicie chronią nas one przed zewnętrznym hałasem i jeśli są odpowiednio założone, to mogą zmniejszyć natężenie dźwięków nawet o czternaście decybeli, co przy szczelnych oknach oznacza wysoką wygodę i funkcjonalność, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkańców centrów miast. Pancerz rolet zabezpiecza otwory i profile okienne oraz elewację przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Rolety stanowią również ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami. To z kolei jest olbrzymią zaletą dla osób, które mieszkają na parterze lub w popularnych studniach. Nierzadko developer decyduję się na bliskie umieszczenie kolejnego budynku. W ten sposób z okna sąsiedniego wyższego piętra dowolna osoba jest w stanie właściwie całkowicie podglądać nasze codzienne życie. Zastosowanie rolet fasadowych, skutecznie uniemożliwia zaglądanie w nasze okna zbyt ciekawskim sąsiadom.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie grako.pl/kat/do-domu/zaluzje-fasadowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *