garnek emaliowany

Niektórzy twierdzą, że naczynia emaliowane już dawno wyszły z kuchennej mody – nie są ani estetyczne, ani funkcjonalne. Zastąpiły je garnki wytwarzane z zupełnie innych materiałów, na przykład stali nierdzewnej, która od kilku lat robi prawdziwą furorę, nawet w tradycyjnej kuchni mam, cioć oraz babć. Jednak czy podążanie za modą jest najważniejsze? Wbrew pozorom garnki emaliowane są trwałe, użyteczne i bardzo łatwe do wyczyszczenia – warto wrócić do gotowania z ich pomocą. Poznaj trzy główne zalety tych naczyń.

#1 Emalia to bardzo bezpieczny i higieniczny materiał

Garnki emaliowane są przede wszystkim bardzo bezpieczne – w przeciwieństwie do naczyń ze stali nierdzewnej, które zawierają w sobie nikiel. W naczyniach pokrytych emalią przygotujesz praktycznie każdą potrawę dla osób borykających się z różnego rodzaju alergiami. To tworzywo nie pochłania ani nie oddaje zapachów – nie musisz się martwić, że ugotowane jedzenie przesiąknie aromatem rondla lub sam garnek będzie pachniał wcześniej przygotowanym daniem.

Garnki emaliowane podczas podgrzewania nie wydzielają szkodliwych substancji, ani nie wchodzą w reakcje chemiczne z detergentami do mycia naczyń. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia – w tym odbarwienia – a dodatkowo nie ulega korozji.

Co więcej, garnki emaliowane pokryte są specjalną powłoką, która przeciwdziała gromadzeniu się bakterii w naczyniach.

#2 Garnki emaliowane są tak samo wydajne jak naczynia ze stali nierdzewnej

Po pierwsze, posiadają dno, które równomiernie rozprowadza ciepło po całej szerokości naczynia – jest to gwarancja zawsze dobrze wypieczonego dania. Po drugie, możesz gotować za ich pomocą na każdej kuchence – gazowej, elektrycznej, a nawet płycie indukcyjnej.

Co więcej, garnki emaliowane bardzo łatwo wyczyścić – jeśli nie lubisz ręcznego zmywania naczyń, możesz bez obaw myć je w zmywarce. Emaila to wytrzymały materiał, który nie wymaga specjalnej troski. Płyn i gąbka lub kostka czyszcząca do zmywarki w zupełności wystarczą, aby garnki emaliowane były perfekcyjnie czyste.

#3 Naczynia emaliowane jak malowane – i to dosłownie

Powinieneś sprawić sobie komplet garnków emaliowanych, jeśli posiadasz kuchnię w stylu retro! Takie naczynia idealnie współgrają z klasyczną stylistką – są nie tylko elementem praktycznym, ale również estetycznym. Błyszcząca powłoka nadaje im eleganckiego charakteru, a namalowane na nich obrazki wprowadzają pozytywną energię do kuchennego wnętrza.

Jeżeli jesteś zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych – nic nie szkodzi – i w Twojej kuchni sprawdzą się garnki emaliowane. Dzięki połączeniu ich klasycznego kształtu oraz metalicznych dodatków.

Garnki emaliowane? Trzy razy ,,tak”!

Ładny wygląd oraz wysoka wydajność garnków emaliowanych sprawiają, że naczynia zasługują na najwyższe wyróżnienie wśród wszystkich dostępnych produktów do gotowania! Jeśli chcesz wybrać swój idealny zestaw naczyń pokrytych emalią, odpowiedź stronę europ24.pl.

Opublikowano w kategorii: Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *