przedszkole

Warszawa jest miastem, w którym z jednej strony mamy całą masę przedszkoli, zarówno publicznych jak i tych prywatnych, jednak z drugiej wciąż mieszkańcy narzekają na niedobór miejsc w przedszkolach. Wielu rodziców też niezbyt chce wysyłać swoje dziecko do przedszkola w obawie o swoją małą pociechę. To zrozumiałe, rodzice chcą jak najlepiej dla swoich dzieci i nie wyobrażają sobie rozłąki z nimi chociażby na te parę godzin każdego dnia. Jednak istnieje kilka powodów, dla których warto wysyłać swoje dziecko do żłobka i do przedszkola.

Socjalizacja wśród rówieśników

Pamiętajmy, że przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko uczy się postępowania w społeczeństwie. Proces socjalizacji postępuje bardzo sprawnie w przedszkolu, dziecko patrzy na inne dzieci, a także na dorosłych i uczy się pewnych norm i zachowań. Dzięki temu łatwiej jest mu wkroczyć do świata szkolnego.

Czas dla rodziców

Te kilka godzin spędzonych w przedszkolu rodzice mogą wykorzystać na pracę. Mama po porodzie zwykle myśli, że już nigdy nie opuści swojego dziecka i zawsze będzie je trzymać przy piersi. Jednak życie jest nieubłagane – urlop macierzyński kiedyś się kończy i trzeba wrócić do pracy. Wtedy też niezwykle przydatne są przedszkola, które zapewniają opiekę dziecku w czasie, kiedy kochająca mama i tata są w pracy i zarabiają pieniądze na utrzymanie swoje i dziecka.

Rozwój dziecka w przedszkolu

Dziecko świetnie rozwija się wśród innych dzieci w przedszkolu. To dla niego bardzo ważne, aby spędzać czas z rówieśnikami podczas wspólnych gier, zabaw, biegania za piłką na boisku itd. Nie można zabierać dziecku tych wrażeń. Poza tym, przedszkole stanowi świetną szkołę wstępną przed szkołą podstawową, dlatego na pewno warto wybrać dla swojego dziecka odpowiednie przedszkole. Warszawskie przedszkola znajdziecie na poniższej mapie:

Źródło: Pierwsze-kroki.pl – portal dla rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *