Dywany na wymiar – czemu warto zdecydować się na ich zakup?

Dywany na wymiar – czemu warto zdecydować się na ich zakup?

6 września 2021 0 przez Redakcja

Dywany coraz częściej pojawiają się w domach Polaków. To idealne uzupełnienie pomieszczeń w naprawdę wielu stylach, a ogromny wybór na rynku sprawia, że znalezienie czegoś, co pod kątem estetycznym i cenowym będzie nam odpowiadać, nie jest żadnym problemem. Niestety, często okazuje się, że wybranie dywanu o odpowiednim rozmiarze czy kształcie nie jest już zadaniem tak prostym.

Skąd problem dotyczący rozmiaru dywanu?

Każde pomieszczenie może być inne, może mieć różny kształt, może mieć różne wymiary, a zwłaszcza obecnie, niczym zaskakującym są pomieszczenia o wymiarach i kształtach nietypowych i sporadycznie spotykanych. Nie ma w tym nic złego, a odpowiednie zaprojektowanie takiej przestrzeni sprawia, że jak najbardziej może być ona i piękna, i naprawdę praktyczna, jednak w takim przypadku zamówienie wyposażenia do takiego pomieszczenia może być trudne. Zamawianie mebli na wymiar to klasyka znana przez każdego, jednak nie inaczej jest w przypadku dywanów. Jeżeli mamy niestandardowe pomieszczenie, a jednocześnie chcemy, by dywan w nim pasował idealnie, a nie jedynie poprawnie, w takim wypadku warto zdecydować się właśnie na dywany na wymiar.

Gdzie wykorzystywane są dywany na wymiar?

Tak naprawdę dywany na wymiar zdarzają się we wszystkich pomieszczeniach, gdzie pojawiają dywany. Korytarze, sypialnie, salony, tarasy i balkony, pokoje do pracy czy pokoje dziecięce – wszędzie tutaj dywany na wymiar mogą okazać się potrzebne. Wszystko zależy również od tego, czego będziemy oczekiwać w danym pomieszczeniu. W jednym z nich idealnym rozwiązaniem będzie równe przyleganie dywanu do niemal każdej ze ścian, w innym będziemy chcieli, by dywan wystawał spod mebli o dokładnie 55 cm – w takich przypadkach często trudno jest znaleźć dywany o takich wymiarach, by one w 100% pasowały dla naszych konkretnych planów. Dlatego po dywany na wymiar sięga się obecnie coraz chętniej.

dywan

Dywany na wymiar to niezmiennie wysoka jakość

Kupowanie czegoś na wymiar niektórym kojarzy się po prostu z docinaniem tego do odpowiedniego rozmiaru. Nie brzmi to dobrze w kontekście dywanu, który ma znajdować się w naszym salonie, nie bójmy się jednak. Dywany na wymiar również są tkane, czy to ręcznie, czy fabrycznie, dzięki czemu swoją jakością i wykonaniem nie będą w żaden sposób odbiegać od swoich konkurentów w standardowych wymiarach. Podobnie będzie z samym wyglądem – będą one wyglądały równie dobrze, a wyróżniać będą się po prostu swoim niestandardowym rozmiarem, idealnie dopasowanym do naszych oczekiwań.

Dywan na wymiar to nie tylko długość i szerokość

Kupując dywan na wymiar, wydaje nam się, że głównym zadaniem będzie określenie jego wysokości i długości, jednak to nie jedyne zmienne, na które będziemy mieli wpływ. Podczas zakupu w wielu sklepach, takich jak Carpets&More, będziemy mogli zdecydować również o kolorze czy sposobie wykończenia dywanu. Dzięki temu nie tylko pod kątem wielkości, ale również i innych aspektów, dywan może być idealnie dopasowany do naszych realnych wymagań.

Czy warto kupować dywany na wymiar?

Jak najbardziej tak. To idealny wybór, jeżeli trudno jest nam znaleźć dywan o fabrycznych wymiarach, który będzie pasował do danego pomieszczenia i spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Jeżeli w dywanach o wymiarach powszechnie dostępnych w sklepach, cały czas coś nam nie pasuje, nie warto szukać kompromisów i wybierać tego, który będzie najbardziej dopasowany – nigdy nie będzie to bowiem rozwiązanie idealne, a to kompromis, na który wcale nie musimy się decydować. Właśnie ze względem na możliwość zakupu dywanu na wymiar, naprawdę wysokiej jakość – dzięki temu, jeżeli tylko zajedzie taka potrzeba, będziemy mogli wybrać nie tylko dywan o nietypowych wymiarach (np. długi i wąski dywan do korytarza), ale nawet dywan o naprawdę nieprzeciętnych kształtach.