Eco Berensona — nowoczesne mieszkania na warszawskiej Białołęce
16 kwietnia 2024Czy można żyć w wielkim mieście, ale być w zgodzie z naturą? Eco Berensona, to osiedle stworzone przez JW Construction, doświadczonego i znanego już dobrze na rynku dewelopera. W zgodzie z trendem bycia „eko” budynki wznoszone są w technologii przyjaznej dla środowiska.
Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie będą mieli współczesnych wygód. Po prostu na osiedlu udało się połączyć doskonałą infrastrukturę miejską z urządzeniami, które obniżają koszty utrzymania mieszkania, będąc jednocześnie „zielonymi” i wykorzystać naturalny budulec do wznoszenia budynków.
Kameralne osiedle z ekologicznymi rozwiązaniami
Zakup mieszkania to wystarczająco wysoki wydatek, by dodatkowo martwić się kosztami jego utrzymania. Kameralne osiedle położone przy ul. Leona Berensona w Warszawie znajduje się na terenach „Zielonej Białołęki”, dzielnicy świetnie skomunikowanej z centrum stolicy. Ponieważ miejsce to sprzyja wypoczynkowi i jest raczej spokojne, przyciąga młodych z planami założenia rodziny i korzystania z licznych terenów zielonych.
A ponieważ start w dorosłość nie należy do łatwych, to właśnie tacy lokatorzy mieszkań zwracają uwagę na koszty utrzymania mieszkania, a także, ze względu na ekologiczną świadomość, wybierają te osiedla, na których deweloper zastosował nowoczesne, a jednocześnie proekologiczne rozwiązania.
Na osiedlu zastosowano ogrzewanie podłogowe zasilane pompami ciepła, które czerpią energię z instalacji fotowoltaicznej i podgrzewanie pompami wody użytkowej. To niezawodne sposoby na obniżenie rachunków za energię i ciepło. Dlatego właściciele mieszkań nie będą musieli obawiać się, że ich rodzinny budżet będzie zagrożony. W mieszkaniach jest ciepło, w pełni komfortowo, bez nerwowego zerkania na licznik zużycia prądu.
Mieszkania na osiedlu Eco Berensona to jasne, ustawne lokale o wielkości od 25 do 68 metrów kwadratowych. Przyszły właściciel ekologicznego lokum może wybrać mieszkanie 1, 2, 3 lub czteropokojowe, dobierając je do aktualnych lub przyszłych potrzeb.
Architektura i design w zgodzie z naturą
Doświadczonym projektantom osiedla na Białołęce udało się stworzyć spójną wizję trzykondygnacyjnych budynków, które powstają w technologii modułowej drewnianej. Jest ona nie tylko przyjazna dla środowiska i dla mieszkańców, ale także sprawia, że budowa nie trwa tak długo, jak w tradycyjnym systemie. Chociaż to bardziej budowanie drewna można nazwać tradycyjnym, bo właśnie takie domy wznoszone są od wieków.
Do budowy wykorzystywane jest nie tylko drewno, ale także wełna mineralna zapewniająca ciepło i oddychalność ścian, płyty gipsowo-włóknowe z naturalnych surowców, pozbawione formaldehydu, fenolu i akrylu, sztucznych barwników substancji rozjaśniających i klejów. Ponieważ te chemiczne związki mogą wywoływać reakcje alergiczne, podrażniać skórę, oczy i drogi oddechowe, a nawet są obwiniane za wzrost zachorowań na nowotwory, warto ich unikać za wszelką cenę.
Białołęka – idealne miejsce dla rodzin i miłośników przyrody
Warszawa jest miastem rozległym, czasami zakorkowanym, z płatnymi parkingami w centrum. Tym bardziej, szukając mieszkania, warto przyjrzeć się komunikacji miejskiej. Odkąd otwarto most Curie-Skłodowskiej, zmodernizowana została ulica Modlińska i poprawia się przejezdność trasy Toruńskiej, do centrum można dojechać sprawnie samochodem, ale warto skorzystać także z komunikacji miejskiej, w tym z głównej linii metra, która jest niedaleko. Z czasem infrastruktura ta będzie coraz lepsza, a samochód z pewnością już można pozostawić na parkingu osiedlowym.
Nie zawsze też trzeba jechać aż do centrum stolicy. Blisko osiedla Eco Berensona są szkoły i przedszkola, sklepy — od niewielkich, po markety, punkty usługowego różnego typu. W kilka minut można także dojechać do centrum handlowego, outletowego, sklepu sportowego, sklepów meblowych czy kina.
Białołęka to także tereny zielone, które umożliwiają spacerowanie, jazdę na rowerze, robienie pikników na świeżym powietrzu, ale także mają wpływ na komfort mieszkania. Parki, laski i skwery zapewniają miejsca do odpoczynku i rekreacji w tętniącym życiem mieście.
Materiał partnera
Adam Kostrzewski, urodzony i wychowany w Warszawie, jest autorem portalu „Wieści z Warszawy”, poświęconego życiu miasta i jego mieszkańcom. Od najmłodszych lat pasjonuje się historią i kulturą stolicy, co zaowocowało stworzeniem setek artykułów, które dostarczają aktualnych informacji o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z Warszawą. Adam z zaangażowaniem przybliża czytelnikom zarówno codzienne sprawy miasta, jak i mniej znane historie, pokazując bogactwo warszawskiej tradycji i nowoczesności.