Gdzie na ryby w Warszawie?

Gdzie na ryby w Warszawie?

8 listopada 2019 0 przez Redakcja

Wędkowanie to hobby, które uspokaja, pozwala odzyskać dystans do rzeczywistości i doskonale wycisza.Daje też niesamowitą satysfakcję, gdy kończy się udanym połowem. Gdzie może wędkować Warszawiak? Możliwości jest wiele, a niektóre z nich są na wyciągnięcie ręki. Oto najciekawsze opcje.

Wisła – wszędzie, gdzie tylko sięga wyobraźnia

Ryby można w Warszawie łowić wszędzie, gdzie tylko płyną wody Wisły, a wędkarz ma fizyczną możliwość bezpiecznego zarzucenia sprzętu. Swoją zdobycz upolujemy nawet w samym centrum Warszawy. Będą to w dodatku najprawdopodobniej okazy zdrowe i całkiem dorodne. Szczególnie polecane jest wędkowanie na Tarchominie, wokół Mostu Gdańskiego oraz na terenie Wawra.

Prywatne łowiska w okolicach Warszawy

Uiszczając niewielką opłatę, możemy tutaj wędkować niekiedy nawet przez całą dobę. Najczęściej polecane prywatne hodowle to „Okoń” w miejscowości Janówek, „Ossów” w pobliżu Zielonki, łowisko „Halinów” położone w gminie Halinów oraz łowisko wędkarskie w Piorunowie.

Staw Szczęśliwicki w Parku Szczęśliwickim

W Parku Szczęśliwickim, który znajduje się na granicy dzielnic Ochota i Włochy, dostępny jest regularnie zarybiany staw – zbiornik Glinianki. Miejsce jest niezwykle lubiane przez warszawskich miłośników wędkowania, ponieważ obfituje w wiele gatunków ryb, między innymi karpie, szczupaki, węgorze, karasie oraz sumy.

W wyborze odpowiedniego miejsca do wędkowania pomoże baza łowisk Wędkarskiego Świata.