Idziesz na wybory czy pozwolisz, by zdecydowano za Ciebie?

Idziesz na wybory czy pozwolisz, by zdecydowano za Ciebie?

16 września 2023 0 przez Redakcja

Unia Metropolii Polskich razem z samorządami i osobami publicznymi z całego kraju aktywnie włączają się w społeczną kampanię profrekwencyjną pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Inicjatywa, która powstała w Gdańsku, miała swój oficjalny start na konferencji inaugurującej kampanię w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli miast, organizacji samorządowych oraz osoby znane i zaangażowane w życie publiczne.

Jedność na rzecz wyborczej aktywności

Kampania #NieŚpijBoCięPrzegłosują jest wspólnym dziełem wielu miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, takich jak Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Do inicjatywy dołączyły także znaczące organizacje samorządowe, w tym Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP. Kampania przyciągnęła również osoby ze świata nauki, kultury, dziennikarstwa i organizacji pozarządowych.

Wsparcie Gdańska i budzik odliczający czas

Kampania #NieŚpijBoCięPrzegłosują powstała w Gdańsku i szybko zyskała wsparcie od innych miast i organizacji samorządowych. Podczas konferencji inaugurującej kampanię w Warszawie pojawił się symboliczny budzik, który odlicza czas pozostały do wyborów. To wyraźny sygnał, że nadszedł czas na aktywność obywateli.

Apel do społeczeństwa

Organizatorzy kampanii zachęcają wszystkich obywateli do udziału w inicjatywie, ponieważ do wyborów pozostał zaledwie miesiąc. Hasło #NieŚpijBoCięPrzegłosują ma na celu zmotywowanie wszystkich do wzięcia udziału w wyborach, by wspólnie kształtować przyszłość kraju. To apel o aktywność, zaangażowanie i wspólną troskę o sprawy publiczne.

Społeczna kampania profrekwencyjna #NieŚpijBoCięPrzegłosują to dowód na to, że samorządy i obywatele potrafią wspólnie działać na rzecz demokracji i aktywności obywatelskiej. Wszystko po to, aby każdy głos miał znaczenie i aby wspólnie budować lepszą przyszłość naszego kraju.