Implanty stomatologiczne – cała procedura

Implanty stomatologiczne – cała procedura

18 marca 2022 0 przez Redakcja

Skorzystanie z implantów stomatologicznych na pewno nie jest czymś, na co decydujemy się pod wpływem chwili – musi to być dobrze przemyślana decyzja i coś, na czego wykonanie zgodzi się nasz stomatolog. Takie implanty zębów przewidziane są oczywiście dla tych osób, które straciły swojego naturalnego zęba. Może to być efekt choroby, urazu – jeśli nie mamy problemów z zanikiem kości to tak czy inaczej założenie implantu powinno być u nas możliwe.

Przed zabiegiem czeka nas jednak dużo badań – stomatolog na pewno będzie potrzebował obejrzeć zdjęcia, na podstawie których oceni stan naszych kości i rozmieszczenie pozostałych zębów. W ten sposób będzie mógł też “wyłapać” ewentualne problemy, które nie są widoczne gołym okiem. Nie powinno się tutaj narzekać na skrupulatność specjalisty – implanty to zabieg drogi, więc chcemy przecież, aby wszystko się udało i śruba zrosła się z kością. Do tego potrzebne są przygotowania i dobry plan.

Początki procedury

Stomatolog będzie chciał poznać nie tylko stan naszych zębów – ale także ogólny stan zdrowia. To wszystko ma wpływ na to, czy nasza kość faktycznie da radę zrosnąć się z implantem. Takie informacje pozwolą też lepiej zaplanować zabieg – dentysta wybierze konkretne znieczulenie i podpowie nam, jak możemy potem jeszcze lepiej troszczyć się o swoje zęby.

Implant zostaje umieszczony w kości szczęki najczęściej w znieczuleniu miejscowym – jest to więc zupełnie bezbolesne i nie trwa długo. Nie jest jednak możliwe zakończenie procedury na tym etapie – teraz konieczne będzie zrobienie kilkumiesięcznej przerwy, w trakcie której implant zintegruje się z kością i będzie gotowy na założenie korony. W tym czasie konieczne jest stawianie się na wizytach kontrolnych i dbanie o higienę jamy ustnej.

Założenie korony

Po około 6 miesiącach pacjent wraca do gabinetu i czeka tam już na niego idealnie dobrana korona. Wcześniej trzeba oczywiście wybrać konkretny materiał tego uzupełnienia – ma to znaczenie pod względem ceny oraz trwałości. Protetyk stworzy dla nas taką koronę, która nie powinna niczym różnić się od wyglądu pozostałych zębów w naszej jamie ustnej. Na tym etapie może ona zostać już bezpiecznie zamocowana na implancie.

Jeśli chodzi o korzystanie z nowego zęba to nie ma tutaj tak naprawdę żadnych szczególnych zaleceń – implant ma umożliwić nam normalne przeżuwanie czy mówienie. Po pewnym czasie powinniśmy przyzwyczaić się do obcego ciała w jamie ustnej – nie będziemy w ogóle zwracać na to uwagi. Oczywiście w dalszym ciągu trzeba tutaj bardzo dokładnie czyścić wszystkie swoje zęby. W sytuacji, gdy wiesz już, iż potrzebne są Ci implanty zębów Warszawa to dobre miasto, aby je wykonać. Sprawdź ofertę https://leczeniebezzebia.pl/