kaseton reklamowy

Podświetlane kasetony, to dość popularna forma reklamy, obok której ciężko przejść obojętnie. Umieszcza się je na fasadach budynków, nad wejściem do lokalu czy też w ich wnętrzach. Do podświetlenia reklam używane są najczęściej energooszczędne diody i taśmy led. Podświetlane kasetony widoczne są nawet z daleka i po zmierzchu bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Świetlna reklama może zawierać logo z nazwą firmy a także inne informacje, które mogą zaciekawić i przyciągnąć Klienta. Jakie dokładnie jest zastosowanie kasetonów reklamowych i czy warto je montować? Przekonaj się sam!

Kaseton reklamowy to jednostronny lub dwustronny szyld, podświetlany najczęściej od wewnątrz. Jest to innowacyjna, nowoczesna forma reklamy przykuwająca uwagę odbiorcy. Jednym z jej głównych celów jest promocja marki i trafienie do potencjalnego Klienta poprzez atrakcyjną wizualnie formę przekazu. Najczęściej spotykamy szyldy w kształcie prostokąta lub kwadratu, jednak nie jest to jedyna ich forma. Kasetony reklamowe można wykonywać w różnym kształcie, niemal bez ograniczeń.

kaseton reklamowy

Technologia wykonania

 • plexi – front twardy, najczęściej znajduje swoje zastosowanie w kasetonach niewielkich formatów.
 • tkanina winylowa – materiał umożliwia wykonanie kasetonów w dużych rozmiarach.
 • fronty tłoczone, frezowane, podklejane PMMA – dają możliwość uzyskania efektu przestrzennego.

We wszystkich tych przypadkach, kasetony wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Komponenty nie rdzewieją i nie blakną. Front wykonany jest z tworzyw sztucznych odpornych na wysokie i niskie temperatury, ostre słońce, opady i inne. Rama kasetonu wykonana jest natomiast z proszkowo malowanego aluminium.

Jak prawidłowo wybrać technologię

Aby prawidłowo wybrać technologię, z której wykonany zostanie kaseton reklamowy, musisz zastanowić się nad tym jaki dokładnie ma on być. Duże znaczenie ma wielkość kasetonu, możesz zdecydować się na reklamę niewielkich rozmiarów lub dużą w niestandardowym kształcie. Przed podjęciem decyzji weź pod uwagę:

 • umiejscowienie kasetonu – czy będzie zamontowany wewnątrz czy na zewnątrz budynku,
 • powierzchnia – od niej zależy wybór materiału stosowanego w przypadku frontu, należy wziąć pod uwagę uzyskanie odpowiedniej sztywności,
 • informacje, które mają zostać uwzględnione na reklamie – zastanów się jak wiele informacji ma zostać uwzględnionych na reklamie, od tego będzie zależeć dostosowanie wielkości reklamy.

  kawiarniadobrzewidocznareklamaled

Funkcje kasetonów reklamowych:

 • informacyjny – zamontowane nad wejściem kasetony to doskonały element informacyjny. Dzięki swojej formie jest idealnie widoczny także w nocy, dzięki czemu potencjalny Klient łatwo zorientuje się, że właśnie w tym miejscu znajduje się np. apteka całodobowa czy sklep.
 • reklamowy – na panelu, możesz uwzględniać dowolne, wybrane przez siebie informacje, dzięki temu Klient ma jasny komunikat, co może znaleźć w danym miejscu.
 • wizerunkowy – estetycznie i atrakcyjnie wykonany kaseton reklamowy przyciąga uwagę i jest swego rodzaju wizytówką firmy. Jak pewnie wiesz, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, tego typu reklama idealnie je kreuje.
Gdzie montować?

Prowadzisz biznes i zastanawiasz się czy kaseton reklamowy w Twoim przypadku jest odpowiednim rozwiązaniem? Akurat w tym przypadku nie ma ograniczeń, możesz zdecydować się na tą formę reklamy bez względu na to jaki biznes prowadzisz i w jakiej branży działasz. Firma zajmująca się wykonywaniem tego typu rzeczy zadba aby realizacja szyldu przebiegła według wszelkich standardów w danej branży. Profesjonaliści odpowiednio dostosują kolory świateł i w porozumieniu z Tobą wybiorą zakres informacji, które mają być widoczne na szyldzie.

Podświetlenie LED

Do produkcji kasetonu wykorzystywana jest nowoczesna i innowacyjna technologia LED. Dzięki tej technologii, możliwe jest precyzyjne rozmieszczenie światła w dowolnym miejscu. Dodatkowo jest to technologia energooszczędna. Nowoczesne kasetony reklamowe, wyposażone są w technologię dzień/noc – światło samoczynnie włącza się po zmroku. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i tanie w utrzymaniu.

Reklamy świetlne, to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form reklamy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom doskonale rzucają się w oczy i odpowiednio promują prowadzony biznes. Tego rodzaju szyldy, wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Dobrze oświetlone kasetony widoczne są z daleka, rzucają się w oczy i świetnie przyciągają Klientów.

Opublikowano w kategorii: Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *