Klimatyzacja w biurze – dlaczego warto ją zainstalować?

Klimatyzacja w biurze – dlaczego warto ją zainstalować?

9 maja 2022 0 przez Redakcja

Komfort pracy, na który składa się między innymi mikroklimat panujący w biurze, przedkłada się w dużym stopniu na samopoczucie i zdrowie pracowników. Jak wiadomo idzie za tym ich wydajność. Warto zatem zadbać o optymalne warunki. Urządzeniem, które pomoże Ci to osiągnąć jest klimatyzacja.

Co warto wiedzieć na temat klimatyzacji biurowej?

Klimatyzowane biura to aktualny “must have” każdej firmy. Wynika to między innymi ze zmieniających się warunków klimatycznych i coraz gorętszych miesięcy letnich. Utrzymanie optymalnej temperatury w biurze staje się więc z roku na rok, coraz trudniejsze. Z pomocą przychodzi tu właśnie system klimatyzacji. Pomimo coraz częstszego widoku urządzenia w różnych lokalach, wciąż krążą wokół niego liczne mity i stereotypy. Należą do nich między innymi te o obecności grzybów i szkodliwych drobnoustrojów w klimatyzatorach. Czy są one słuszne? Nie do końca. Wszystko zależy od tego, jak użytkowana jest instalacja i czy została poprawnie zamontowana w odpowiednio dobranych warunkach technicznych. Jeśli wszystko było zrobione tak jak potrzeba, nie ma co się obawiać!

Jakie są zalety klimatyzacji w biurze?

Niesie ona za sobą szereg pozytywów, są to przykładowo:

    • zapewnienie optymalnych warunków pracy – wahania temperatur w miejscu pracy nie sprzyjają ani skupieniu ani efektywności. Za pomocą klimatyzatora możesz ustalić dogodne warunki dla Ciebie i Twoich pracowników. Z pewnością zobaczysz, że wpłynie to na wzrost wydajności i zyski firmy.

    • zdrowy pracownik to szczęśliwy pracodawca – źle dobrana temperatura może przyczynić się do problemów zdrowotnych. Przeziębienia czy alergie to tylko wierzchołek góry lodowej. Pamiętaj, że klimatyzatory biurowe nie tylko pozwolą ustawić Ci odpowiednią temperaturę, ale też usunąć kurz, alergeny i groźne drobnoustroje. Zdrowie jest przecież najważniejsze!

  • grunt to odpowiednia wilgotność powietrza – zbyt duża wilgoć w pomieszczeniu negatywnie wpływa na skupienie i efektywność pracy. Możesz łatwo się jej pozbyć, stwarzając dogodne warunki pracy właśnie przy pomocy klimatyzacji.

  • prosta, intuicyjna obsługa – nowoczesne klimatyzatory są bardzo proste w obsłudze. Każdy pracownik bez problemu może sam zarządzać warunkami temperaturowymi w pomieszczeniu, ustawiając najdogodniejsze dla siebie parametry.

Jakie są koszty inwestycji?

Jest to zależne od wielu czynników. Należą do nich chociażby moc, wydajność klimatyzatora, dostępne funkcje oraz jaki jest producent danego urządzenia. Do ceny należy również doliczyć koszt montażu i jego serwisowania. Pamiętaj też, że klimatyzacja jest inwestycją na długie lata, więc nie warto na niej oszczędzać.

Klimatyzacja biurowa może znacząco wpływać na poprawę warunków w biurze. Konieczne jest jednak używanie jej z rozsądkiem. Musisz pamiętać o regularnym serwisowaniu oraz monitorowaniu jakości pracy sprzętu. Istotne jest też dobranie odpowiedniego urządzenia. Posiadasz biuro na terenie Mokotowa? Jesteś zainteresowany zakupem klimatyzacji? Jedną z firm która oferuje profesjonalną pomoc przy doborze i montażu sprzętu jest Klimatyzator Sklep. Nie czekaj i sprawdź ich ofertę na klimatyzację Mokotów na ich stronie internetowej!