Na jaki koncert wybrać się w Warszawie? Zobacz nasze propozycje na luty

Na jaki koncert wybrać się w Warszawie? Zobacz nasze propozycje na luty

26 stycznia 2020 0 przez Redakcja

Szukasz sposobu, by przezwyciężyć zimowy spadek energii? Pogoda wprawdzie nie zachęca do spacerów po stolicy, ale nic nie szkodzi, by zamiast tego zaplanować wyjście na koncert – i poprawić sobie humor dobrą muzyką! Jeśli nie wiesz jeszcze, na jaki koncert w Warszawie warto wybrać się w lutym 2020 – sprawdź cztery godne uwagi eventy!

Mr. Silla – 19.02.2020, BARdzo bardzo

Islandzka artystka, piosenkarka i multiinstrumentalistka, znana szerszej publiczności jako wokalistka grupy Múm, ruszyła w europejską trasę koncertową. Będzie promować swoją drugą solową płytę, czyli nowo wydany album pt. „Hands on Hands”. 19 lutego Mr. Silla wystąpi z własnym materiałem w warszawskim klubie BARdzo bardzo.

Osoby, które pamiętają Sigurlaug Gísladóttir z czasów Múm – islandzkiego zespołu grającego unikatową, eksperymentalną muzykę elektroniczną – na pewno kojarzą jej miękki wokal, który doskonale uzupełniał szorstkie, glitchowe granie. Artystka dołączyła do grupy w 2007 roku i bez wątpienia świetnie do niej pasowała. To właśnie w tym okresie zespół Múm nagrał jeden ze swoich najpopularniejszych albumów studyjnych – „Go Go Smear the Poison Ivy”. W 2015 Sigurlaug Gísladóttir postanowiła rozpocząć działalność solową i wydała swój debiutancki album „Mr. Silla”.

koncert_rock8

Czego spodziewać się po nowym materiale Mr. Silli? Przede wszystkim – autentyczności. Album „Hands on Hands” dotyka trudnych tematów i wyrazistych emocji, choć mniej tu mrocznego klimatu znanego z poprzedniej solowej płyty Sigurlaug Gísladóttir. Zamiast tego usłyszymy piękne, instrumentalne aranże i subtelne, refleksyjne piosenki, a co najważniejsze – miękki, zmysłowy głos Islandki. To prawdziwa uczta dla zmęczonej zimą duszy – sprawdź inne muzyczne imprezy w Warszawie w 2020!

TYCHO – 21.02.2020, Szwedzka 2/4

Pod koniec lutego na polskich fanów elektroniki czeka prawdziwa gratka – w Warszawie wystąpi Tycho! 21 lutego na Szwedzkiej 2/4 usłyszymy utwory z wydanego ostatnio albumu „Weather”.

Amerykański kompozytor i instrumentalista, który stoi za tym niezwykłym projektem muzycznym, to Scott Hansen. Podczas koncertów w ramach trasy „Weather World Tour”, w towarzystwie od lat współpracujących z nim muzyków, artysta zaprezentuje utwory z najnowszego, piątego już albumu.

W przeciwieństwie do wcześniejszych płyt Tycho, najważniejszym elementem krążka „Weather” jest… ludzki głos. Po wielu latach tworzenia muzyki elektronicznej i instrumentalnej Hansen zdecydował się zaprosić do współpracy Hannah Cottrell – wokalistkę, która pod koniec lutego pojawi się na warszawskiej scenie razem z pozostałymi członkami projektu.

koncert_rock8

Balthazar – 27.02.2020, Palladium

W tym roku do Polski wróci uwielbiany przez tutejszych fanów zespół Balthazar! Belgijska grupa indie-rockowa wystąpi po raz kolejny w naszym kraju już 27 lutego – tym razem w klubie Palladium. Zespół ma na koncie już cztery albumy, a w zeszłym roku wzbogacił swoją dyskografię o nową płytę pt. „Fever”.

Jade Bird – 29.02.2020, Hydrozagadka

Wydarzeniem muzycznym, które zwieńczy koncertowy kalendarz na luty, jest koncert młodej brytyjskiej piosenkarki – Jade Bird. 21-letnia wokalistka, znana z takich utworów, jak „Uh Huh”, „Lottery”, czy „What Am I Here For”, już wkrótce przyjedzie do Polski, by 29 lutego zagrać w warszawskim klubie Hydrozagadka. Czy spodoba jej się pierwszy występ przed polską publicznością? Czas pokaże!