Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

20 grudnia 2023 0 przez Redakcja

Planujesz przeprowadzkę i zastanawiasz się jakie koszty będą się z tym wiązać. Mieszkasz w Warszawie, więc nie spodziewasz się taniej opcji. Jednak jak oszacować, czy oferta firmy, którą dostałeś jest tania, czy droga i czego możesz wymagać od firm transportowych mieszkając w stolicy Polski? Na te i inne najczęściej zadawane pytania odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Koszt przeprowadzki w Warszawie

Ceny przeprowadzek w Warszawie są zależne od kilku, czasami kilkunastu czynników i od tego, na którą opcję w oferty się zdecydujesz podejmując współpracę z firmą przeprowadzkową. Jakie czynniki wpływają więc na to, czy za przeprowadzkę w stolicy zapłacisz 500 zł czy 2000 zł? Ważna jest odległość między mieszkaniami, ilość przewożonych rzeczy, piętro, na którym znajdują się mieszkania, dostępność windy, sezon w którym odbywa się przeprowadzka.

Przykładowy cennik przeprowadzki Warszawa – Warszawa może wyglądać następująco:

  • Przeprowadzka w obrębie tego samego bloku lub sąsiednich ulic: zakres cen kształtuje się od 300 do 800 zł, w zależności od ilości rzeczy, piętra i czasu.
  • Przeprowadzka w obrębie tego samego dzielnicy: od 800 do 1500 zł. tu cena zależna jest od ilości rzeczy, piętra, czasu itp.
  • Przeprowadzka między różnymi dzielnicami Warszawy: od 1500 do 3000 zł, w zależności od odległości.

Warto jednak pamiętać, że to tylko ogólne przykłady i przedstawione wyżej ceny mogą się znacząco zmieniać, a koszty przeprowadzki mogą być wyższe lub niższe, w zależności od konkretnych okoliczności. Firmy przeprowadzkowe mają ustalone: pakiety ze stawką za godzinę pracy, pakiety uwzględniające pakowanie przedmiotów, czy noszenie zapakowanych paczek, koszt za tzw. kilometrówkę. Jest sporo zmiennych, od których zależy ostateczny cennik przeprowadzki.

W wycenieniu przeprowadzki na terenie Warszawy i okolic warto zwrócić uwagę na to:

Ile kosztuje transport mebli za kilometr?

Tutaj temat podobnie jak w przypadku powyższego cennika jest ruchomy. Można znaleźć firmy, które oferują transport mebli już od 100 zł za kilometr, ale takie ceny dotyczą raczej mniejszych gabarytów i mniejszej ilości mebli, a jeżeli wycena przeprowadzki i transportu mebli jest zbyt niska, to warto wzmoże czujność, bo być może firma nie ma opcji ubezpieczeniowej. Standardem jest raczej cena nieco wyższa.

Ile kosztuje transport mebli z wniesieniem?

Ogólnie rzecz biorąc, przewóz mebli z wniesieniem w obrębie Warszawy może kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych, w zależności od skomplikowania przeprowadzki. Jeśli potrzebujesz dokładnej oferty handlowej, najlepiej jest skontaktować się z firmą przeprowadzkową lub firmą transportową, która oceni Twoje konkretne potrzeby i zaproponuje cenę na podstawie tych informacji.

Chociaż jedna firma to zbyt mało na ocenę. Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę, warto poznać cennik przeprowadzek z kilku firm przeprowadzkowych i porównać koszty.

Ile trzeba zapłacić za przeprowadzkę – Warszawa vs. inne miasta?

Na przestrzeni lat w Warszawie wzrasta ilość zamówień w firmach przeprowadzkowych, a to świadczy, że podejście klientów do tematu przeprowadzki bardzo się zmieniło.

Po pierwsze nie stawiamy już na przeprowadzki na tzw. „własną rękę”, a po drugie proces przeprowadzki przyspieszył, bo ludzie przestali pakować wszystko co posiadają. Dlatego nawet przeprowadzki z innego miasta do Warszawy trwają nieco krócej. Ma to też wpływ na koszty i wycenę przeprowadzki. Warszawa oczywiście rządzi się swoimi prawami, a koszt przeprowadzki w stolicy jest nieco wyższy niż ten z innych miast. Wpływają na niego głównie odległości kilometrowe jakie trzeba pokonać. Są też firmy, które wyceniają koszt przeprowadzki w Warszawie w zależności od dzielnicy, co raczej nie zdarza się w innych miastach.

Dlaczego istotna jest firma przeprowadzkowa z Warszawy?

Powód jest prozaiczny, ale niezwykle ważny rozpatrując temat przeprowadzki pod względem sprawności, czasu i nerwów. Otóż wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, która działa w stolicy i jej okolicach to pewność tego, że kierowcy i pracownicy wykażą się bardzo dobrą znajomością topografii Warszawy, a w rezultacie nie pogubią się w sieci ulic. Tak, żyjemy w czasach GPS-u, ale nie wszystkie zaułki, uliczki i skróty są dostępne dla technologii.

Poza tym, firma przeprowadzkowa z Warszawy, to też pewność znajomości zasad funkcjonowania miasta.

Co mamy na myśli? Otóż, wbrew pozorom, warto jest wiedzieć, gdzie i jak można parkować w danym mieście, które godziny są godzinami szczytu, gdzie kategorycznie nie można wjeżdżać i jak postępować z przeprowadzką ze starej, przedwojennej kamienicy, a jak z bloku.

Materiał partnera