Które dzielnice Warszawy są najbardziej niebezpieczne?

Które dzielnice Warszawy są najbardziej niebezpieczne?

16 października 2018 0 przez Redakcja

Warszawa jako stolica naszego kraju jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów zarówno z Polski jak i z za granicy. Jako, że jest to też miejsce, gdzie zbiera się cały biznes, istnieje tu wiele urzędów i ambasad licznych krajów dużą wagę przykłada się do bezpieczeństwa. Tysiące policjantów i strażników miejskich pilnuje każdego dnia tego, aby każdy człowiek będący w Warszawie czuł się w pełni chroniony przez instytucje państwowe i miejskie. Które jednak dzielnice są najbardziej niebezpieczne w Warszawie? Jakich miejsc lepiej unikać w Stolicy? przedstawiamy ranking najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Warszawie.

Śródmieście najbardziej niebezpieczne

Wszelkie raporty policji pokazują, że centrum Warszawy, czyli dzielnica Śródmieście jest najbardziej niebezpieczną dzielnicą. To tam dochodzi bowiem do największej liczby interwencji policyjnych, bójek, kradzieży itd. Wynika to zapewne też z faktu, że w centrum znajduje się całe życie miejskie, w tym również nocne, a imprezowa Warszawa ma niestety też swoje ciemne strony, konsekwencją których są niekiedy interwencje służb. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie Śródmieście jest na pierwszym miejscu pod kątem niebezpieczeństwa w Stolicy.

Wola na drugim miejscu pod kątem niebezpieczeństw

Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu najniebezpieczniejszych miejsc w Warszawie zajmuje Wola, czyli dzielnica z bardzo długą i poważną historią. Kiedyś dzielnica robotnicza, podczas Powstania Warszawskiego zrujnowana przez Niemców, po wojnie odbudowywana, dziś niestety stosunkowo mocno niebezpieczna. Według policji szczególnie uważać należy w południowej części dzielnicy Wola, gdzie dochodzi do największej liczby interwencji policyjnych.

Przestępczy Mokotów?

Na trzecim miejscu, zaraz za Wolą znajduje się Mokotów, który wielu osobom przez filmy Patryka Vegi kojarzy się z mafią mokotowską, która swojego czasu popełniała przestępstwa na terenie tej dzielnicy w Warszawie. Dziś już podobno mafia jest rozbita, ale mimo to Mokotów wciąż pozostaje na szczycie jeśli chodzi o poziom niebezpieczeństwa. Bardzo często dochodzi tu do kradzieży i pobić więc należy szczególnie uważać zapuszczając się wieczorami w mokotowskie rejony. Nie mniej, Mokotów to też ta dzielnica Stolicy, do której chętnie migruje wiele osób. Ciągle bowiem budują się tam nowe osiedla mieszkaniowe.

Praga nie taka zła?

Jak mówią policyjne raporty Praga Południe znajduje się tuż za podium niechlubnego rankingu najbardziej niebezpiecznych miejsc w Warszawie. To bardzo ciekawa informacja ponieważ Praga jako dzielnica Warszawy ma bardzo złe opinie wśród mieszkańców i nie cieszy się popularnością również wśród deweloperów, którzy niechętnie budują tam nowe bloki mieszkalne uważając, że ludzie nie chcą tam mieszkać i kupować nieruchomości. Jak widać jednak dużo bardziej niebezpiecznie jest w samym centrum Warszawy!

Nieco dalej plasują się takie dzielnice Warszawy jak Bielany czy Wawer. Pamiętajmy jednak, że Stolica to i tak bardzo bezpieczne miejsce, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców Polski na weekend bądź na dłużej.