W której dzielnicy najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

W której dzielnicy najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

29 listopada 2018 0 przez Redakcja

Mieszkania w Warszawie cieszą się ogromną popularnością, w końcu mowa o największym polskim mieście, w którym żyje ponad 1,5 miliona osób. Szczególne zainteresowanie jest konkretnymi dzielnicami, które są atrakcyjne i znajdują się blisko centrum. Gdzie więc najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

 

Gdzie szukać mieszkań w Warszawie?

Nieruchomości w Warszawie jest wiele, ale też spore jest na nie zapotrzebowanie. Jeśli szukasz własnego M, z pomocą na pewno przyjdzie Internet. Mieszkania na sprzedaż w wielu dzielnicach Warszawy porównasz na sprzedajemy.pl, gdzie znajdziesz nieruchomości o zróżnicowanej powierzchni, standardzie, ale i cenie. Gdzie więc w stolicy warto mieszkać?

Mieszkania w Wilanowie

Wilanów to od kilku lat modna dzielnica Warszawy. Ma prawie 40 km2 powierzchni i dzieli się na kilka obszarów: Wilanów Niski, Wilanów Wysoki, Wilanów Królewski, Zawady, Powsinek, Powsin, Kępa Zawadowska. Na popularność tej okolicy z pewnością wpływa fakt, że jest tam zlokalizowany piękny pałac wzniesiony dla króla Jana III Sobieskiego. Jest on uznany za pomnik historii. Nie tylko on jednak przekonuje do zamieszkania w tej okolicy. W Wilanowie powstaje wiele nowoczesnych inwestycji, dzielnica prężnie się rozwija, jest coraz lepiej skomunikowana z centrum, w dodatku sporo tam zieleni, stąd coraz większe zainteresowanie tą okolicą.

Mieszkania w Śródmieściu

Niesłabnącą popularnością cieszą się mieszkania położone w granicach Śródmieścia Warszawy. W centrum nieruchomości znikają najszybciej, dotyczy to zarówno kawalerek, jak i mieszkań o większej powierzchni. W Śródmieściu bowiem znajduje się wiele wieżowców, w których siedziby mają firmy zatrudniające wielu pracowników, są różnego rodzaju sklepy, galerie handlowe, dworce, obiekty turystyczne. W centrum wszędzie jest blisko, nie trzeba tracić czasu na dojazd. Należy jednak liczyć się z tym, że w Śródmieściu ceny nieruchomości są najwyższe. Średnio za metr kwadratowy należy zapłacić przeszło 12 tysięcy złotych.

Mieszkania na Mokotowie

Równie chętnie wybierane są mieszkania na Mokotowie. One jednak nie należą do najtańszych. Mokotów jest świetnie skomunikowany z centrum i innymi dzielnicami Warszawy. Mało tego, jest tam sporo miejsc pracy. Mokotów bowiem to siedziba wielu znanych korporacji. Jeżeli chodzi o nieruchomości, dostępne są tam zarówno te z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Mokotów nadal się rozwija i powstaje tam sporo nowych inwestycji.

Nieruchomości na Żoliborzu

Popularną, ale i drogą dzielnicą jest także Żoliborz. Na plus jest tu fakt, że jest świetnie skomunikowany z centrum, choćby za sprawą metra, ale nie tylko. Żoliborz składa się z trzech obszarów: Marymont-Potok, Sady Żoliborskie i Stary Żoliborz. W każdym z nich powstają nowe inwestycje, pojawiają się także mieszkania z rynku wtórnego. Na duże zainteresowanie lokalami w tej części stolicy ma z pewnością fakt obecność wielu atrakcyjnych miejsc, w tym parków oraz Centrum Olimpijskiego, jak i uwarunkowanie historyczne. To właśnie na Żoliborzu rozpoczęły się pierwsze walki podczas powstania warszawskiego.

Materiał partnera