Kuny w domu. Jak skutecznie je zwalczać?

Kuny w domu. Jak skutecznie je zwalczać?

8 września 2022 0 przez Redakcja

Chociaż kuny to dzikie zwierzęta, coraz częściej pojawiają się w pobliżu ludzkich domostw. Najczęściej jest to kuna domowa, ale te w polskich miastach występuje też – ale znacznie rzadziej – kuna leśna. Problem mogą stanowić ponadto także inne łasicowate (przede wszystkim łasice i borsuki), a także lisy. Wszystkie te zwierzęta, jeśli żyją w bezpośredniej bliskości człowieka, są szkodnikami, a ich działania mogą prowadzić do wielu szkód. Warto więc dowiedzieć się, jak skutecznie z nimi walczyć. 

Zwalczanie kun Warszawa. Czemu kuna domowa jest tak groźnym szkodnikiem?

Na terenie Warszawy i innych polskich miast  coraz częściej spotkać można kunę oraz innych przedstawicieli rodziny łasicowatych. Choć te zwierzęta mogą wyglądać naprawdę sympatycznie i rzadko stanowią bezpośrednie zagrożenie dla człowieka, mogą powodować spore szkody. Kuny domowe często gnieżdżą się w różnych częściach budynków – np. na poddaszach i w garażach, niszcząc ich wyposażenie, wygryzając dziury w ścianach i zanieczyszczając je odchodami, moczem oraz resztkami pożywienia. Mogą ponadto przegryzać przewody w samochodach i niszczyć sprzęty pozostawiane na podwórzu. Poza tym stanowią duże zagrożenie dla naszych pupili oraz zwierząt hodowlanych.

Zwalczanie kun – najskuteczniejsze metody odstraszania i odławiania kun

Zwalczanie kun Warszawa może odbywać się z wykorzystaniem różnych metod. Profesjonalna firma dysponuje technologiami pozwalającymi na odławianie kun, które będzie nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne dla samych zwierząt. Najważniejszy sposób to stosowanie tzw. żywołapek, z których odłowione zwierzęta mogą zostać wypuszczone na wolność do lasu, gdzie nie będą już stanowiły zagrożenia dla mienia. Skuteczne jest też odstraszenie kun za pomocą wyciągów ziołowych oraz feromonów rozpylanych na budynku i posesji.

Skuteczne zwalczanie kun. Kuny mogą wyrządzić poważne szkody – rozpraw się z nimi jak najszybciej

Dobra firma do zwalczania kun i łasic Warszawa powinna cechować się profesjonalizmem i skutecznością. Przy jej wyborze ważna jest nie tylko szeroka wiedza i duże doświadczenie w odławianiu tych szkodników, ale też wysoka kultura osobista. Spore znaczenie ma ponadto wachlarz stosownych metod. Kuny powinny był odłowione w humanitarny i zgodny z prawem sposób. Chodzi tu przede wszystkim o wspomniane pułapki żywołowne lub opryski z feromonów i wyciągów ziołowych. Warto też sprawdzić, czy oferuje ona usługi z zakresu dezynsekcji i derateryzacji, pozwalające jej kompleksowo uporać się z problemami wynikającymi z obecności innych szkodników.