solidparkingprzylotniskumodlin

Codziennie przemieszczamy się. Wybieramy się do sklepu, do pracy, szkoły, na spotkania ze znajomymi czy wyruszamy w podróż. Najwygodniej jest nam, kiedy mamy do dyspozycji własny środek transportu. Zazwyczaj jest to samochód. Jak więc go kupić? Jakie formalności spełnić?

Jak wygląda proces zakupu auta?

Przede wszystkim powinniśmy ustalić sobie jakiś cel. Musimy wiedzieć, co będzie nam najbardziej odpowiadało i w jakich przedziałach cenowych. Potem szukamy. Możemy popytać rodzinę czy znajomych. Warto także udać się na giełdę czy do komisu, gdzie od razu obejrzymy dany samochód. Jednak coraz częściej korzystamy z wyszukiwania ogłoszeń w internecie. Jeśli znajdziemy auto, którym będziemy zainteresowani, to umawiamy się z właścicielem na oględziny. Kiedy decydujemy się na samochód, podpisujemy umowę i odbieramy pojazd. Samochód musimy jeszcze później przerejestrować na siebie w wydziale komunikacji.

Formalności

Umowa, którą podpisujemy zakupując auto to umowa kupna-sprzedaży. Podane są na niej dane obu stron zawierających transakcję, a także dane dotyczące samochodu, który jest przedmiotem transakcji. Jest to dokument, który potwierdza, że dokonaliśmy kupna auta i stajemy się jego właścicielami.

Potem musimy udać się do wydziału komunikacji, przerejestrować samochód. Zazwyczaj jest również konieczna zmiana tablic rejestracyjnych, a tym samym wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy.

Jakie samochody kupujemy?

Zazwyczaj są to samochody używane, które są po prostu tańsze. Mamy jednak możliwość zakupu auta prosto z salonu. Oczywiście mogą to być samochody sprzedawane na terenie kraju, jednak bardzo często decydujemy się na auta sprowadzone z zagranicy.

Zakup samochodu to szereg formalności. Jednak po ich wypełnieniu, możemy cieszyć się w pełni naszym nowym nabytkiem.

Źródło: Skup Aut Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *