Leczenie alkoholizmu dla młodzieży i dorosłych

Leczenie alkoholizmu dla młodzieży i dorosłych

14 lipca 2022 0 przez Redakcja

Nadmierne i długotrwałe spożywanie alkoholu lub narkotyków prowadzi ciało do zarówno fizycznego, jak i psychicznego wyczerpania. Detoksykacja i profesjonalna diagnoza to najważniejszy pierwszy krok w procesie eliminowania problemów z nadużywaniem substancji, pozwalający na odzyskanie sił witalnych i przywrócenie równowagi racjonalnemu myśleniu.

Terapia uzależnień dla młodzieży

Uzależnieniami w przypadku dzieci są uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, a także uzależnienie dziecka od zachowań nawykowych. Najczęściej stosowanymi, to substancje psychoaktywne są zarówno te ogólnie dostępne – alkohol, bez recepty i wziewne, jak i nielegalne, w tym marihuana i jej pochodne, ekstazy i „legalne wzloty”, które zyskały popularność w ostatnich latach, są najbardziej popularne. Ostatnie lata charakteryzowały się wzrostem trudności wynikających z angażowania młodych ludzi w zachowania kompulsywne. Indywidualna terapia uzależnień dla młodzieży uzależnionej z terapeutą uzależnień poprzedzona jest konsultacją z udziałem uzależnionego nastolatka i jego rodziców. Podczas tego spotkania terapeuta ma możliwość spojrzenia z punktu widzenia młodej osoby i rodziców. Celem konsultacji jest również ocena stopnia używania substancji: od używania szkodliwego do pełnych objawów uzależnienia u nieletniego. Istotą wywiadów indywidualnych jest pogłębienie lub wyodrębnienie do pracy nad uzależnieniem, zrozumienie istoty określania celów pracy przez młodzież. Rolą terapeuty jest towarzyszenie młodemu człowiekowi w procesie, podążanie za jego potrzebami, pomoc w dostrzeżeniu konsekwencji własnych wyborów oraz poznanie specyfiki uzależnienia, oraz mechanizmy.

Sprawdź: terapia uzależnień dla młodzieży w Warszawie

Indywidualna terapia uzależnień

Ośrodek terapii uzależnień to miejsce, w którym możesz znaleźć pomoc i drogę do trzeźwości, ale jeśli nie możesz znaleźć siły do walki, nikt nie może Ci zagwarantować, że wyleczysz się z nałogu na zawsze. Ośrodek uzależnień to miejsce, gdzie nie znajdziesz komfortu picia — to twoja zasłona dymna, nie będziesz w stanie wyjaśnić następnej libacji, którą wyleczysz, ale to więcej niż ty.

Sprawdź: leczenie alkoholizmu w Warszawie

Ludzie, którzy chcą zobaczyć siebie w bezpiecznej i trzeźwej przyszłości przychodzą na leczenie alkoholizmu, tutaj nie staną się inną osobą, a jedynie ujawnią prawdę, którą tak starannie ukrywałeś. Tutaj będziesz traktowany jak chory, ale nie niepełnosprawny — alkoholizm to choroba ducha duszy, ale jeśli potrzebujesz pomocy lekarza, on zawsze jest a psychiatra u Państwa, który oprócz terapii, jeśli będzie to konieczne, wdroży inne metody leczenia.