Leczenie alkoholizmu w Warszawie – na czym polega i gdzie się zgłosić na odwyk?

Leczenie alkoholizmu w Warszawie – na czym polega i gdzie się zgłosić na odwyk?

20 kwietnia 2021 0 przez Redakcja

Alkoholizm ma wiele twarzy. Powszechnie wydaje się, że alkoholik to człowiek bez wykształcenia, bez pracy, bez rodziny. Takie myślenie jest błędne, bo uzależnienie dotyczy różnych grup społecznych, bez względu na wiek, płeć, wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania. Według badań GUS w ostatnich latach odnotowuje się wzrost spożycia alkoholu. W 2019 roku wskaźnik spożywania 100% alkoholu w Polsce wynosił 3,7 litra na jednego mieszkańca. Ostatnio taki wynik miał miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Na przełomie ostatnich piętnastu lat wzrosło również picie piwa, choć w ostatnim czasie utrzymuje się na podobnym poziomie. W 2019 roku wynosiło nieco ponad 97 litrów na jedną osobę. Wychodzi na to, że statystycznie każdy z nas wypija szklankę piwa dziennie. Takie wyniki budzą niepokój. Widząc te statystyki nie dziwi popularność leczenia alkoholizmu przy użyciu wszywek i innych metod, które w dużych miastach, takich jak Warszawa są chętnie wykorzystywane w terapii uzależnień.

Początkowe objawy pojawiającego się alkoholizmu

Zespół uzależnienia od alkoholu to całe spektrum okoliczności, które mają wpływ na picie. U każdego mogą być inne, ale najważniejsze to w porę zrozumieć, że pijący nie jest w stanie w każdej chwili przestać. Głównym objawem choroby jest silne pragnienie spożywania alkoholu a nawet przymus napicia się, tzw. ”głód alkoholowy”, którego nie sposób zwalczyć w żaden sposób. Mieszkając w takim mieście jak Warszawa, styl życia i jego tempo niekiedy ułatwia wpadnięcie w alkoholizm. Do fizycznych objawów uzależnienia zaliczamy drżenie mięśniowe, nadciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, biegunki, zaburzenia snu i bezsenność, rozszerzenie źrenic, wzmożoną potliwość, niepokój, drażliwość, lęki, padaczkę poalkoholową, omamy wzrokowe lub słuchowe. Ponadto występują także inne symptomy uzależnienia takie jak trudności z zakończeniem picia czy brak możliwości powstrzymania się od picia.

Skutki alkoholizmu

Alkohol i jego składniki działają szkodliwie na wiele narządów wewnętrznych. Następstwa picia skutkują zmniejszeniem odporności i zmianami chorobowymi przede wszystkim w układzie nerwowym, pokarmowym i układzie krążenia. Alkoholizm prowadzi m. in. do zmian zanikowych móżdżku i mózgu, zmniejszenia szarej substancji mózgu, upośledzenia wchłaniania pokarmów, marskości wątroby, zaburzenia pracy jelit, stłuszczenia i powiększenia serca. Dodatkowo u kobiet powoduje zaburzenie miesiączkowania i zanik jajników. Społecznymi konsekwencjami picia są współuzależnienie członków rodziny, brak poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, zerwanie bliskich więzi, zaniedbywanie dotychczasowych zajęć, brak zainteresowań.

Leczenie alkoholizmu w Warszawie

Uświadomienie sobie choroby to pierwszy krok do lepszego jutra. Każdy kto zauważy u siebie niepokojące objawy świadczące o uzależnieniu natychmiast musi podjąć działania i zgłosić się do profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień. Podstawową metodą jest psychoterapia. Dzięki temu pacjent zostanie odpowiednio zdiagnozowany i skierowany do odpowiedniego leczenia. Należy tutaj dodać, że nie każdy uzależniony kierowany jest od razu do ośrodka zamkniętego. Są inne metody pomagające w kuracji chorego. Zastosowanie leczenia ambulatoryjnego i farmakologicznego ma wiele zalet. Przede wszystkim pacjent nie jest zamknięty w ośrodku wraz z innymi osobami o podobnych problemach, może normalnie funkcjonować w życiu codziennym. W każdej chwili może zgłosić się do profesjonalisty i otrzymać pomoc, mając jednocześnie pełną swobodę zachowań. Osoba uzależniona czuje się wtedy dużo bardziej komfortowo psychicznie, ma kontakt z rodziną, przyjaciółmi, może pracować. Nie bez znaczenia w takiej sytuacji jest również dyskrecja. Odtrucie alkoholowe w Warszawie warto odbyć w profesjonalnym miejscu, gdzie pracują specjaliści z doświadczeniem i wiedzą, jak pomagać osobom uzależnionym. Leczenie alkoholizmu w Nasz Gabinet Warszawa to pewność fachowej pomocy.

Zastosowanie farmakologii w leczeniu alkoholizmu w Warszawie

W sytuacji kiedy uzależniony nie jest w stanie sam powstrzymać się od picia musi poddać leczeniu farmakologicznemu. W delikatnym przejściu z ciągu alkoholowego do trzeźwości pomaga odtrucie alkoholowe. Zastosowanie wysokiej jakości medykamentów gwarantuje pełne oczyszczenie organizmu i łagodny powrót do odpowiedzialnego funkcjonowania. Detoks to doskonała terapia biorąca pod uwagę stan i potrzeby pacjenta. W profesjonalnym ośrodku badany jest zawsze pod opieką lekarzy.

W przypadku poważnego schorzenia niezbędna jest tzw. wszywka alkoholowa czyli podskórne ulokowanie odpowiedniego preparatu. Jak wygląda leczenie uzależnienia przy pomocy wszywki? Substancja ta wymusza abstynencję alkoholową a picie podczas tej terapii jest całkowicie zakazane. Jest to ponadprzeciętna metoda, której skuteczność potwierdzają badania. Pomimo wielu spekulacji mitem jest twierdzenie, że podczas tej kuracji można spożywać alkohol – powoduje to nieodwracalne skutki zdrowotne, o czym pacjent jest informowany przed rozpoczęciem leczenia. Zastosowanie esperalu ma za zadania ostatecznie wyleczyć z choroby alkoholowej. Bezspornie to jednak zawsze człowiek podejmuje decyzję.

Po więcej informacji dotyczących przeprowadzanego zabiegu wszywki alkoholowej z oryginalnym lekiem Esperal w Warszawie sprawdź stronę: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/esperal/