Leśna Triada Biegowa w Warszawie

Leśna Triada Biegowa w Warszawie

30 marca 2024 0 przez Redakcja

W nadchodzącym miesiącu rozpoczyna się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla miłośników sportu i natury – Leśna Triada Biegowa. To cykl imprez sportowych, które nie tylko promują aktywność fizyczną, ale również stawiają na edukację i integrację całych rodzin. Organizowany przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Lasy Miejskie-Warszawa, Leśna Triada Biegowa przyciąga zarówno amatorów sportu, jak i profesjonalnych biegaczy.

Pierwsze z trzech wydarzeń, noszące nazwę „Szlak Wiosny”, odbędzie się 13 kwietnia w Lesie Sobieskiego w Dzielnicy Wawer. Już teraz, 2 kwietnia o godzinie 12:00, ruszają zapisy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Impreza, będąca połączeniem sportowej rywalizacji z edukacją, jest całkowicie bezpłatna dla uczestników.

„Szlak Wiosny” to jednak tylko początek emocjonującej przygody. Kolejne etapy, „Szlak Lata” i „Szlak Jesieni”, planowane są na czerwiec i wrzesień odpowiednio, dając uczestnikom szansę na wielokrotne doświadczenie atmosfery wspólnego wysiłku i radości z ruchu na świeżym powietrzu.

Podczas każdej z imprez zorganizowane zostaną różnorodne atrakcje, w tym biegi i spacery nordic walking dla młodzieży i dorosłych na dystansie 5 km, oraz biegi na 500 m i 1000 m dla dzieci. Dodatkowo, dla uczestników przewidziane są warsztaty edukacyjne oraz zabawy i gry plenerowe, które zapewnią rozrywkę dla całych rodzin.

Aby wziąć udział w Leśnej Triadzie Biegowej, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Start zapisów na pierwszą imprezę odbędzie się już 2 kwietnia, a link do formularza zostanie udostępniony na stronie internetowej Aktywnej Warszawy. Dla biegaczy dziecięcych rejestracja będzie możliwa bezpośrednio przed każdym z wydarzeń w biurze zawodów.

Z powodu ogromnego zainteresowania, zwiększono liczbę miejsc dla uczestników do 600 osób. Więcej szczegółowych informacji na temat Leśnej Triady Biegowej można znaleźć na stronie Aktywnej Warszawy.

Leśna Triada Biegowa to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale także doskonała możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny, integrując się i czerpiąc radość z wspólnego wysiłku. Przygotujcie się na niezapomniane chwile sportowego współzawodnictwa i rodzinnej zabawy w otoczeniu pięknej przyrody!